Achille Polonara: Takımın İhtiyacı Olan Her Şeyi Yapıyorum

Basketbol Süper Ligi‘nin 10. haftasında evinde konuk ettiği Pınar Karşıyaka‘yı 91-69’la geçen Fenerbahçe Beko‘da Achille Polonara, Devin Booker ve koç Aleksandar Djordjevic açıklamalarda bulundu.

Achille Polonara, maçın bitimiyle birlikte açıklamasında, ”İlk dakikadan itibaren zor maç olacağını biliyorduk. Birinci sırada kalmak için kazanmak zorundaydık, hak ettik. Sahadayken ortaya hep enerji koymayalım, bunu hissediyorum. Koçumun ve takımın ihtiyacı olan her şeyi de yapıyorum.” dedi.

Booker maçla ilgili olarak, ”Çok iyi bir maçtı. İhtiyacımız olan bir galibiyetti. Maçın başından itibaren çok iyi başladık. Hem hücumda hem de savunmada agresiftik. Sürekli maç yapmak alışık olmamız gereken bir şey. İnşallah iyi bir şekilde hazırlanırız, vücutlarımızı dinlendiririz ve bir sonraki maçta rakibin karşısına doğru bir şekilde çıkarız.” ifadelerini kullandı.

Aleksandar Djordjevic ise maçtan sonra şunları söyledi:

”Çok önemli bir rakibe karşı çok büyük bir galibiyet. Buna bir takım galibiyeti diyebiliriz. Herkes katkıda bulundu. İnanılmaz disiplinli ve sistemli oynadık. Bu galibiyetimizde en büyük anahtar savunmamızdı. İlk yarıya yüksek konsantrasyonla çok enerjik başladık. İkinci yarıda da benchten gelen katkılarla güzel bir galibiyet oldu. Hücum ribauntlarında kesinlikle çok agresiftik. Özellikle ilk yarıda. Bunların hepsi bize ikinci bir şans verdi sayı bulmamızda. Özellikle Metecan ve Achille Polonara’nın çok büyük katkıları oldu, çok büyük efor gösterdiler.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir