Ahmet Kandemir: Bu Hikayenin Sonunda Şampiyon Olacağız

Basketbol Süper Ligi‘nin 18. haftasında evinde konuk ettiği Galatasaray‘ı 82-64’lük skorla geçen Beşiktaş‘ta koç Ahmet Kandemir açıklamalarda bulundu.

Kandemir, ”Biz, hep beraber bir başarı hikayesi yazmak için buraya başlamıştık. 0-6 başlamamıza rağmen hiç geri adım atmadık. Sadece hatalarımızı değerlendirip bunun önlemlerini aldık. İlk 6 maçı kaybettikten sonra, ki tecrübeli oyuncular bile böyle bir durumdan çıkmakta zorlanır, ama gençler bu işin üstesinden geldi. Bazen 3 yabancımız olmasına rağmen 2 yabancıyla oynuyoruz, bunlar hep planlı işler. Sakatlıklarımız da oluyor ama buna rağmen giren çıkan herkes katkı vermeye başladı. Özellikle Galatasaray‘a karşı ilk devredeki maçta 95 sayı yemiştik bugün onları çok aşağıda tuttuk. Geçen haftadaki maçın morali de vardı. Şimdi önümüzde Avrupa maçı var. Tabii yenileceğimiz maçlar da olacak ama önemli olan çalışma prensibinden ödün vermeden çalışmaya devam etmek. Oyuncularım da inşallah bu performansı sezon sonuna kadar gösterecektir.” dedi.

Tecrübeli koç, ”Biliyorum sadece Türk oyuncularla oynadığımız için bütün takım taraftarları Beşiktaş takımını çok seviyorlar. Biz de bütün ulusa layık olmaya çalışıyoruz. Daha çok oyuncu çıkaracağız, daha çok oyuncu yetişereceğiz ve bu hikayenin sonunda da şampiyon olacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir