Ahmet Kandemir: Gençleri Oynatmaya Devam Edeceğim

Basketbol Süper Ligi‘nin 27. haftasında evinde konuk ettiği Türk Telekom‘u 73-67 mağlup eden Beşiktaş Icrypex‘te koç Ahmet Kandemir açıklamalarda bulundu.

Kandemir, maçtan sonra şunları söyledi:

”Ligin sonlarına doğru hedefi olan ya da olmayan takımlar, maçlar çok zorlaştı. Furkan’dan yoksunduk sakatlanmıştı. Jefferson’ı da kadro dışı bıraktık. Çünkü maçın sonunda faul yapmasını istediğimizde yapmamıştı. Biraz eksik oynadık ama önemli olan gençleri her fırsatta oynatmak. Bugün de gençler çok iyi katkı verdiler. Özellikle ilk devre oyunun hakimi onlardı. Takımı tebrik ediyorum, önümüzde 3 maç var ve bunları kazanıp playoff yapmak istiyoruz.”

”Beşiktaş taraftarı takımından şampiyonluklar, finaller ve çok önemli başarılıyor bekliyor, biliyorum. Ama bulunduğumuz ekonomik yapıda biz genç oyuncuları yetiştirmek zorundayız. Ama bunların hepsi aynı anda olmuyor. Biz kendimize hedef seçtik. Bu hedefin arkasında yürüyoruz. Eğer takımın hedefinde bir sıkıntı varsa bu tamamen benimle alakalıdır. Geri kalan maçlarda genç oyunculara şans vermeye devam edeceğim.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir