Ahmet Kandemir: Kişisel Hesabınızı Beşiktaş Üzerinden Çözmeyin

Basketbol Süper Ligi‘nde 6. haftanın erteleme maçında Fenerbahçe Beko‘ya 81-72’lik skorla kaybeden Beşiktaş Emlakjet‘te koç Ahmet Kandemir önemli açıklamalarda bulundu.

Kandemir, maçtan sonra şunları söyledi:

”Öncelikle rakibimizi tebrik ederim. Maçın ilk yarısında iki taraf da müdafaa yapmadan skor endeksli oynadı. İlk yarı bol skorlu bir maç oldu. İkinci yarı bizim oyunu sertleştirmemizle beraber maç ortaya geldi. Oyunun sonunda öne geçebileceğimiz anlarda hatalar yaptık, onların da tecrübesi ön plana çıktı ve kazanabileceğimiz maçı kaybettik. Ligin henüz daha başında sayılırız. Her takımın kötü gittiği zamanlar olabilir. Zor bir fikstürden geçiyoruz. Bu takımın playoff yapma şansı çok yüksek. Sezonu dördüncü olarak bitirdiğimiz sene 6’da 0’dan gelip sezonu başarılı bir şekilde tamamlamıştık. Yine bu başarıyı sağlayabilecek bir takıma sahibiz. Hedefimiz devre sonuna kadar 6 ya da 7 galibiyeti bulmak. Devre sonunda bu galibiyet sayısına ulaşırsak playoff bandında kalacağımızı düşünüyorum.”

”Evimizde oynadığımız son 2 maçta bağıran bir grup var. Bu grubun iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Çünkü iyi niyetli olan taraftar maçın bitimine 15 dakika kala takımı 4 sayı gerideyken takımın herhangi bir parçası aleyhinde bağırmaz. Takımının bu durumdan kötü etkilenebileceğini düşünür. Bu grubu Z kuşağı olarak görüyorum ve şahsımı da iyi tanıdıklarını düşünmüyorum. Ben Beşiktaş’ta ilk antrenörlüğe başladığımda takımı ikinci ligden aldım. İnsanlar, isimler, gelir gider, bunların çok bir önemi yoktur. Burada önemli olan Beşiktaş’tır. Beşiktaş taraftarının yapması gereken iyi günde kötü günde sahada mücadele eden takımını desteklemektir. Bunun dışında yapılan her davranış kişisel işlere döner. İnsanlar kişisel hesaplarını Beşiktaş üzerinden çözmeye çalışmasınlar, Beşiktaş’a zarar vermesinler.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir