Ahmet Kandemir: Maçlar Kağıt Üzerinde Değil Parkede Oynanıyor

Basketbol Süper Ligi‘nin 4. haftasında deplasmanda Galatasaray Nef‘i 74-67 mağlup eden Beşiktaş Emlakjet‘te koç Ahmet Kandemir önemli açıklamalarda bulundu.

Kandemir, maçtan sonra şunları söyledi:

”Öncelikle maçlar kağıt üzerinde değil, parkede oynanıyor, onu belirtmek isterim. 3 haftadır takımın üzerinde bir baskı vardı. Böyle arka arkaya kaybedilen haftalarda, İhsan Bayülken bilir, bunu daha önce yaşamıştık ve küme de düşmüştük o sene. Genç oyuncular üzerinde baskı daha da fazla oluyor. Maçtan kopmamamız gerekiyordu, bunu da başardık.”

”İkinci devre çok iyi savunma yaptık. Savunma yaptıkça ribauntları topladık ve topu kontrol ettik. İnanılmaz bir hücum beceresi olmamasına rağmen yaptığımız savunmayla maçı kazandık.”

”Genç takımlarda zamana ihtiyaç var ama ülkemizde sabır çok büyük problem. 6’da 0’la başladığımız sezon yine aynıydı. Sonra ligi 4. bitirdik. Biraz sabırlı olmak gerekiyor. Beşiktaş taraftarı her maçı kazanmak istiyor, onları da anlıyorum. Ama bir de bütçeler var. Hiç kimse kolej oyuncularını tercih etmez, biz ettik. Umarım bizim taraftarlarmız da evdeb değil, salondan bizi destekler.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir