Ahmet Kandemir: MHK’ye Sesleniyorum Burası Beşiktaş!

Basketbol Süper Ligi‘nin 5. haftasında deplasmanda Semt77 Yalova‘yı 74-68’lik skorla geçen Beşiktaş Icrypex‘te koç Ahmet Kandemir çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kandemir, maçtan sonra şunları söyledi:

”Almanya dönüşü zor bir maç olacağını biliyorduk. Son iki maçını kazanan rakip moralli durumdaydı. Oyunun ilk yarısında son iki maçımızda olduğu gibi tüm hücum ribauntlarını verdik. Hücuma çıkarken basit top kayıpları yaparak ilk devreyi geride bitirdik. İkinci yarıda özellikle ribaunt vermedik. Top kaybımızı birle sınırlandırdık. Öne geçerek oyunu kontrolümüz altına aldık. Daha rahat kazanabilirdik. Takım olarak statik oynuyoruz. Bu sorunu çalışarak çözeceğiz. Zor bir deplasmandı.”

”Geçen hafta Gaziantep Basketbol maçında inanılmaz efor sarf ettik. İkinci devre rakip yirmi beş faul attı, bu herhalde bir Avrupa rekoruydu. Yirmi beş faul atan rakibe karşı kazanmak kolay olmuyor. Geçen sezon Tofaş serisinde yapmış olduğumuz haklı itirazımızdan sonra maçlarımız kötü yönetiliyor. İyi niyetli olunmadığını düşünüyorum. MHK’ye sesleniyorum, burası Beşiktaş. Herkesin saygı duyması gerektiği bir camiayız. Bize bir mesaj mı verilmek isteniyor? İtiraz etmeyin, itiraz ederseniz, başınıza bunlar mı gelir deniliyor? Haklılığımız hukuken de tescil edilmiştir. Artık maçlarımızın düzgün yönetilmesini istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir