Ahmet Nur Çebi: Anadolu Efes’in Bütçesi Bizim 20-25 Katımız

Beşiktaş‘ta başkan Ahmet Nur Çebi gündeme dair açıklamalarda bulunurken basketbol takımıyla alakalı da önemli mesajlar verdi.

Çebi’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

– Çocuklarımız çok başarılı, milli takıma kadar yükseldiler ve milli takım neredeyse bizden oluşuyor. Biz bunları dağılmak üzere olan Banvit’ten aldık. Bir bedel ödedik. Çok da cüzi bir bedeldi bu.

– Şu anda basketbolcularımıza gelen paraları söylemeyeceğim, onlara nazar değer. Öyle bir teklifler var ki 2-3 sene basket takımımızı idare edecek paralar.

– Bu çocuklar daha 17-18 yaşında. Alperen var, Şehmus var, diğer oyuncularımız var. Biz projeyi getirdik, düşündük, yaptık ama oradaki başarının asıl mimarı bana göre Ahmet Kandemir.

– Maalesef yarı final ilk maçını kaybettik. Maçın başında fark çok açıldı. Fakat son çeyrek biterken fark daha azalmıştı. Bu çocukların direncini gösteriyor. Sonuçta Anadolu Efes‘in bütçesi bizim neredeyse 20-25 katımız.

– Anadolu Efes‘e zaman zaman birleşme talepleri gittiğini duydum ama neden olmadı bilmiyorum. Tuncay Bey çok iyi bir iş adamı. Anadolu Efes de muhteşem bir basketbol takımı. Orada oturmuş bir temel var. Onunla burayı karıştırmak belki de doğru bir çözüm değil onlar açısından. Bizim için iyi tabii ki ama bizim için iyi olanın onlar için iyi olduğu anlamına gelmez. İş ayrı, aşk ayrı diye bir laf vardır ya o hesap.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir