Aleksandar Djordjevic: 40 Dakika Boyunca Her Şeyimizi Verdik

Basketbol Süper Ligi final serisi ilk maçında evinde konuk ettiği Anadolu Efes‘i 85-76 mağlup eden Fenerbahçe Beko‘da koç Aleksandar Djordjevic ve Jan Vesely açıklamalarda bulundu.

Djordjevic, ”Maça hazırdık, savunmada da çok iyi iş çıkardık. Hak ettiğimiz bir galibiyet oldu. Takım gibi oynadık, çok odaklıydık. İlk 6-7 şutumuzu kaçırdık maçın başında ama sonra ritim bulduk. Booker ve Melih çok kritik sayılar buldu. Savaştık, bu seriyye hazırız. Şimdi biraz dinleneceğiz. Rakibimize saygı duyuyoruz. Bireysel olarak çok iyi savunma performansı gösterdik. Finallerde olduğumuzu biliyoruz, sadece 1-0 oldu ve ikinci maça odaklanacağız. Bütün oyuncular çok odaklanmıştı. Nasıl oynamamız gerektiğini çok iyi anladılar. Gerçekten savaştılar. Bana kenarda özgüven verdiler. Serinin kalan maçları için de bu özgüveni verdiler. Bu seriyi nasıl oynayacağımızı gösterdiler. Bu 40 dakika boyunca sahada her şeyimizi verdik. Müthiş bir atmosfer vardı ve taraftarlarımız bize çok yardımcı oldu.” dedi.

Jan Vesely, maçtan sonra şunları söyledi:

”Bugün maçı kazandık, 2 galibiyet daha alırsak şampiyon olacağız. İkinci maçta da bugün oynadığımız gibi oynamalıyız. Bu galibiyeti unutarak, bir sonraki maça odaklanmalıyız. Bugün maçın başından sonuna kadar konsantrasyonu elden bırakmadık. Sahada mücadele etmekten vazgeçmedik, bizim için galibiyetin anahtarı bu oldu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir