Aleksandar Djordjevic: Bir Orduya Sahip Olmak İçin Cesaret Lazım

Turkish Airlines Euroleague‘in 25. haftasında deplasmanda konuk olduğu Olimpia Milano‘yu 71-60’lık skorla geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Aleksandar Djordjevic, İsmet Akpınar ve Devin Booker açıklamalarda bulundu.

Djordjevic, maç bitiminde yaptığı açıklamada, ”İkinci yarının henüz başında kendi oyunlarını oynamaya başladılar ve 2-3 dakika içerisinde hiç vakit kaybetmeden skoru dengelediler. Mola alıp, hem hücum hem de savunmayı tekrar organize etmek zorunda kaldık. Bence oyuncularım enerji açısından harika iş çıkardılar. Sahanın iki tarafında da konsantre oynadılar. Bizim için harika bir galibiyet oldu. Fakat bu tek bir galibiyet. Yolumuza bakmalı, önümüzdeki maça odaklanmalıyız. Oyuncularımla ve oynadıkları oyunla gurur duyuyorum. Bir orduya sahip olmak için güzel bir cesaretiniz olmalı.” ifadelerini kullandı.

Booker açıklamasında, ”Bu galibiyete ihtiyacımız vardı. Ne kadar önemli olduğunu biliyorduk. Çok büyük bir galibiyet. Sonuna kadar savaştıkları için onları da tebrik ederim. Biz de sonuna kadar savaştık. Maçın sonunda da gördünüz. Zorlu bir sınav vardı ve biz de bu sınavı başarıyla geçtik. Kazanmak için gerekeni yaptık. Bence bu maça çok iyi hazırlandık. Dediğim gibi ne kadar önemli olduğunu biliyorduk ve çıkıp gerekeni yaptık.” dedi.

İsmet ise maçla ilgili değerlendirmesinde, ”Çok zor bir deplasmandı. İlk maçı evde maalesef çok kötü oynamıştık. Bu maçı daha iyi oynamak istedik ve başardık. Her maç çok önemli fikstüre bakınca. Bu maç bizim için ekstra bir motivasyon oldu.” diye konuştu.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir