Aleksandar Djordjevic: Biz Yarışmacı ve Savaşçı Bir Takımız

Basketbol Süper Ligi‘nin derbi mücadelesinde evinde konuk ettiği Anadolu Efes‘i 90-68’lik skorla farkı geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Aleksandar Djordjevic ve Tarık Biberovic açıklamalarda bulundu.

Djordjevic, çok saygı duydukları bir rakibe karşı önemli bir galibiyet aldıklarını vurgularken, ”Bu maçı bir an önce unutmalı ve bir sonraki maça konsantre olmalıyız. Oyuncularımın hakkını vermem gerekiyor, harika iş çıkardılar. Enerji ortaya koyduk, odaklandık, savunmamız iyiydi. Savunmada doğru kararlar verdik, bu bizim için çok önemliydi. Bir sonraki maça da aynı oyunu yansıtmamız lazım. Savaşmak ve iyi oynamak elbette önemli. Basketbolda inişler ve çıkışlar var evet ama tüm sezon aynı seviyeyi korumamız lazım. Ligde 4’te 4 yaparak başlamak bizim için başarı. Zor bir fikstüre girdiğimizi biliyoruz. Ekim ayı çok yoğun bir takvime sahip. Zor maçlarımız var. Biz yarışmacı ve savaşçı bir takımız, bunu göstereceğiz.” dedi.

Biberovic ise maçla ilgili olarak, ”Bizim için çok önemli bir maçtı. Baştan sona müthiş bir enerji ortaya koyduk. Özellikle savunmada çok iyiydik. Bugün koçun planlarını tam olarak yansıttık. Takımım için çok mutluyum. Sadece basit oynamaya çalışıyorum. Mutluyum, kendimi geliştirmeye çalışıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir