Aleksandar Djordjevic: Bu Eforu Maçın Başında da Göstermeliydik

Turkish Airlines Euroleague‘in 28. haftasında deplasmanda konuk olduğu Anadolu Efes‘e 22 sayı geriden geldiği maçta 84-79 kaybeden Fenerbahçe Beko‘da koç Aleksandar Djordjevic açıklamalarda bulundu.

Djordjevic, maçtan sonra şunları söyledi:

”Öncelikle kazanan takımı tebrik ederim. Sportif açıdan bakılırsa ilk yarıya çok fazla saygıyla başladık ve bu rekabet açısından iyi değil. İlk yarı kesinlikle öyle olmamalıydı. Devre arasında bazı provokasyonlar yaptım ve daha yürekli oynadık. Hatta şunu söyleyebilirim, dünkü idmanda ilk yarıdan daha fazla savaştık. Yeterince eforu ilk yarıda veremedik. İkinci yarıya daha onurumuzla döndük ve ilk yarıda kaçırdığımız maalesef çok sayıda açık atış oldu. O da maçın sonucunu değiştiren bir faktördü.”

”Maç 40 dakika ve hep odaklı olmak gerekiyor. 3. ve 4. çeyrekten gurur duyabiliriz. O bizim gerçek kimliğimizdi. Bütün maç aynı olmalıydık. 3-4 eksik oyuncumuz var ama tabii ki bu bahane değil. Şartlar ne ise ona göre oynamamız gerekiyor. Her şey aslında oyuncuların sırt çantasında. Ne koyarlarsa ortaya ona göre kazanıp kaybedebiliyorsun.”

”Pierria Henry aslında savunmadaki tonumuzu ve durumumuzu belirleyen kişiydi. Türkiye Kupası’nda sakatlandı ve eksikliği çok hissediliyor ama tek hissedilen eksiklik o değil. İlk 5’ten başka oyuncularımız da var. Jan Vesely’nin hala sakatlığından dolayı biraz sıkıntıları var. Nando De Colo geçen hafta döndü ve takımla çok fazla idman yapmadı. Henry’nin yokluğu savunmamızı etkiliyor.”

”İnanılmaz kulübe bağlılığı var ve bu bizim için çok önemli, değer veriyoruz. Şehmus genç bir oyuncu ve bu seviyelerde ilk defa oynuyor. Bu maçta da müthiş bir etkisi vardı. Tecrübeyle daha fazla etkisi de olabilir, o da zaman içerisinde.”

”Maçı okuyarak planlamamı yapıyorum ve o şekilde devam ediyorum. Hücum ve savunmalara bakıyorum. Rakipte çok fazla rotasyon yaptığı için onlara göre eşleşmemiz gerekiyor.”

”Bugün sahada iki farklı Fenerbahçe gördük. Bu aşmamız gereken bir şey. Eforun savunmanın olması gerek ve aynı şekilde devam edilmesi gerekiyor. Koç’lar genelde mutlu olmazlar. Ben de aynı şekilde. Kazandığımızda da çok fazla sevinemiyorum ama kaybetmek tabii ki üzücü.”

”Guduric’in sorumluluk almadığını düşünmüyorum. Rakibin savunmasını da göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Çok fazla enerji kaybediyorlar, çok uzun süre sahada bulunuyorlar. Bu da maçın bir parçası. Bazen doğru kararlar alıyoruz, bazen de alamıyoruz. O yüzden tekrar birleşip, bir sonraki maçı nasıl kazanabileceğimize bakmamız gerekiyor.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir