Ergin Ataman: Kazandık Ama Bizim İçin Bu Kabul Edilemez

Turkish Airlines Euroleague‘in 28. haftasında evinde konuk ettiği Fenerbahçe Beko‘yu 84-79’luk skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, ”Bizim için bu kabul edilemez. 22 sayı öne geçtikten sonra her türlü yanlış kararı aldık.” derken, açıklamasına şöyle devam etti:

”Hem derbi olması, hem de sıralama açısından bu maçı kazanmamız gerekiyordu. 32 dakika boyunca mükemmel oynadık. Oyunu kontrol ettik. Hücumda hep iyi tercihleri yaptık. Özellikle ilk yarıda mükemmel savunma yaptık. Son çeyreğe de iyi başladık. Son sekiz dakikaya 16 sayı farkla önde girdik ama sonra durduk.”

”Hücumda tamamen yanlış kararlar almaya başladık, oyun disiplininden koptuk, sekiz metreden şut atmaya başladık. Savunma yapmayı da bıraktık. Rakibimize Şehmus ve Pierre ile penetre üzerinden şutlar bulma şansı verdik. Son çeyrekte 31 sayı attılar. Mükemmel savunma yaptığımız bir günde son çeyrekte 31 sayı atıp maça döndüler.”

”Soyunma odasında maçtan sonra da söyledim. Performansımız, son sekiz dakikaya kadar mükemmeldi ama o son sekiz dakikadaki oyun tarzımız, benim için kabul edilemez. Böyle hatalar yapmak için tüm kredimizi sezonun başında kullandık. Şampiyonluk yolunda ilerleyen maçlarda daha dikkatli olmamız gerekiyor.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir