Aleksandar Djordjevic: Genç Oyuncularda İnanılmaz Bir Gelişme Var

Basketbol Süper Ligi playoff çeyrek final serisi üçüncü maçında Frutti Extra Bursaspor‘u 93-81 mağlup ederek adını bir üst tura yazdıran Fenerbahçe Beko‘da koç Aleksandar Djordjevic açıklamalarda bulundu.

Maçla ilgili Djordjevic, ”Frutti Extra Bursaspor’a inanılmaz saygı duyuyoruz. Özellikle son 1 buçuk aydaki başarıları, deplasman galibiyetleri ve Eurocup’taki başarıları… Bu akşam ilk maç gibi oynadık. Taraftarların güzel bir desteği vardı ve oyuncular bunu hissederek avantaja çevirdi: 17 sayı öndeyken taraftarlar arasında bir tartışma çıktı ve maç bir süre durdu. Bu da rakibimize bir nefes oldu. Farkı da 6 sayıya kadar indirdiler. Henry tekrar toparlamaya başladı. Bu olay olmasaydı belki farkı koruyup maçın sonuna kadar devam ederdik. İstediğimiz gibi oynadık. Çok organizeydik. Kenardan gelen destek de çok iyiydi. Şimdi önümüzdeki rakibimiz Darüşşafaka. Kısa bir süre sevinip sonra yeni seri için devam edeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Genç oyuncuların katkısıyla ilgili Djordjevic, “Genç oyuncularda inanılmaz bir gelişme var. Bunu net bir şekilde görebiliyoruz. İlk geldiğimde gençlerin gelişmeleri için süre almalar gerektiğini söylemiştim. Fenerbahçe’nin geleceği onlar. Süre almaları çok önemli. Fenerbahçe’yi en yükseklere taşıyacaklar onlar. Tarık’ın ilk 5 başlaması çok iyi bir karardı. Çok çalışıyor, basketbolu çok seviyor ve gelişimine büyük katkıları olacak. Önemli bir sakatımız vardı, Dyshawn’ın eksikliğinde rolünü çok güzel aldı ve devam etti.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.