Aleksandar Djordjevic: Henüz İdeal Bir Dönemde Değiliz

Turkish Airlines Euroleague‘in ilk haftasında yarın Sırbistan‘ın Kızılyıldız takımını konuk edecek Fenerbahçe Beko‘da koç Aleksandar Djordjevic ve Nando De Colo açıklamalarda bulundu.

1 Ekim Cuma günü 20.45’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak mücadele beIN Sports 3 tarafından canlı yayınlanacak.

Fenerbahçe Beko’da Marko Guduric, takımla idmanlara başladı. Dizinde ağrı bulunan sporcumuz Danilo Barthel’in durumuna maç gününde karar verilecek.

Avrupa’nın en önemli basketbol ekollerinden biriyle karşılaşacaklarını ancak sezon boyunca göstermek isteyecekleri bir karakterle parkede olacaklarının altını çizen Aleksandar Djordjevic, ”Sezonun ilk Euroleague karşılaşması öncesinde karışık duygular ve beklentiler içerisindeyiz. Yeni bir sezon ve taraftarlarımız da tekrar bizimle olacak. Rakibimiz çok sert bir takım. Avrupa’nın en önemli basketbol ekollerinden birinin temsilcisi. Fiziksel olarak güçlüler ve nasıl oynamaları gerektiğini biliyorlar. Birçok milli takım oyuncusuna sahipler. Bizim için henüz ideal bir dönemde değiliz. İdmanlarda devamlılık sağlayamayan bazı oyuncularımız var. Genel olarak düzenlerimizi oturtabilmek için bu durumun bize pek de yardımcı olmadığını söyleyebilirim. Ancak takımımın bu karşılaşmaya en iyi mücadelesini sergileyecek şekilde çıkacağından eminim. Sezon boyunca göstermek isteyeceğimiz karakterle parkede olacağız. Öncelikle savunmada bunu ortaya koyacak ve bunun bizim oyunumuzun imzası olarak anılmasını sağlayacağız. İyi bir mücadele olacak ve kazanarak başlamak isteyeceğiz. Taraftarlarımızla buluşacağımız için de heyecanlıyız. Biz Fenerbahçe taraftarının kim olduğunu ve takımımıza neler katabileceğini çok iyi biliyoruz.” dedi.

De Colo ise açıklamasında, ”Birlikte mücadele etmeli ve elimizden gelen her şeyi vermeliyiz. Hepimiz ilk Euroleague maçı için, özellikle de taraftarlarımızla buluşacağımız için çok heyecanlıyız. Şu anda önemli olan, hafta boyunca idmanlarda çalıştığımız her şeyi parkeye yansıtabilmek olacak. Koçumuzun bizden istediklerini anlamalı, birlikte mücadele etmeli ve elimizden gelen her şeyi vermeliyiz. Rakibimizin sert bir ekip olduğunu biliyoruz ancak onların enerjisine cevap verebilmeli ve kendi oyunumuzu oynayabilmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir