Dejan Radonjic: Fenerbahçe Geçen Seneye Göre Daha Güçlü

Turkish Airlines Euroleague‘in ilk haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko‘ya konuk olacak Kızılyıldız‘da koç Dejan Radonjic ve Luka Mitrovic açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin yeni sezon öncesi transferlerle güç kazandığını belirten Radonjic, “Artık sakatlık sorunlarımızla ilgili konuşmak istemiyorum. Neredeyse yaz başından bu yana her türlüsünü yaşadık. Forma giyemeyecek Dobric, Davidovac, Lazic ve White dışındaki tüm oyuncularımız ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazırlar. Diğer yanda da Fenerbahçe, geçen sezona göre kadrosunu güçlendirdi. Geçen sezonun temel parçaları, önemli isimleri takımdayken yeni sezon için çok iyi, deneyimli isimlerle anlaşma sağladılar. İyi oynamak ve Fenerbahçe karşısında en iyi şekilde gözükmek istiyoruz” dedi.

Mitrovic ise açıklamasında, ”Eksik ve sakat oyuncularızdan dolayı sıkıntılıyız. 4-5 önemli oyuncunuz olmadan önemli bir maça hazırlanmak çok zor. Ancak bu sorunlara rağmen diğer tüm oyuncular son günlerde iyi iş çıkardılar. İstanbul’a galibiyet için oynamaya gidiyoruz. Kalite ve tecrübe anlamında çok üst düzey Fenerbahçe kadrosu hakkında bir şey söylemeye gerek yok. Geçen sezonun ardından gelişerek daha iyi olmayı hedefliyorlar. Birçok oyuncuyu değiştirseler de önemli isimleri Nando De Colo ve Jan Vesely’yi kadrolarında tuttular. Kalitelerinin farkındayız. Ancak takım olarak sonuna kadar her takıma karşı mücadele edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

1 Ekim Cuma günü 20.45’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak mücadele beIN Sports 3 tarafından canlı yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir