Aleksandar Djordjevic: İlk Çeyrek Performansı Kabul Edilemezdi

Basketbol Süper Ligi‘nin 6. haftasında evinde konuk ettiği Gaziantep Basketbol‘u 102-80’lik skorla geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Aleksandar Djordjevic açıklamalarda bulundu.

Djordjevic, maçtan sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”İlk çeyrek ve diğer 3 çeyrek olarak ayırmak lazım. Doğru kararlar veremedik. İlk çeyrekte böyle maçlar için gerekli eforu ortaya koyamadık. Onlar sonuçta hafta bir maç oynuyor ve biz de enerji olarak onların gerisinde kaldık. İlk bölümden itibaren çok iyi enerji ortaya koydular.”

”İlk çeyrek performansının kabul edilemez olduğunu konuştuk. Bu şekilde basketbol oynayıp kazanamayız demiştik. Bir reaksiyon bekliyorduk ve benchten gelen oyuncular bunu sağladı. İsmet ve Guduric gibi oyuncular, kenardan gelerek enerjiyi verdiler. Kötü mağlubiyetlerden sonra Türkiye Ligi’nde gevşeyemeyiz. Bizim için önemli bir galibiyetti.”

”Üç çeyrekte ortaya koyduğumuz performans basketbol açısından doğru olandı. Hücumda top dolaşıyordu, maalesef idman yapacak çok fazla vaktimiz yok. Birbirimizi ancak maçlarda tanıyabiliyoruz. Herkesin hazır olmasını umuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir