Aleksandar Djordjevic: Oyuncularım Olağanüstü Oynadılar

Turkish Airlines Euroleague‘de çift maç haftasının ikinci etabında evinde konuk ettiği Unics Kazan‘ı 80-41’lik skorla geçen Fenerbahçe Beko‘da koç Aleksandar Djordjevic, Devin Booker ve Marial Shayok açıklamalarda bulundu.

Djordjevic açıklamasında, ”Takımımı tebrik ederim. Olağanüstü oynadılar. İlk nokta buydu. Son iki maçta 70 dakika harika basketbol oynadık ama bu 80 dakika olmalıydı. Berlin’de kaybettikten sonra iyi reaksiyon verdik. Şimdi devam etmeliyiz. Bir sonraki maç hayatlarımızdaki en önemli maç gibi düşünmeliyiz. Ben böyle düşünüyorum.” dedi.

Maçın yıldızı seçilen Booker, ”Çok motive olduk. Sahaya çıkıp kazanmak istedik. Kazanmaya ihtiyacımız vardı. Maçtan önce bir araya geldik ve fark yaratma zamanının geldiğine karar verdik. Umarım bu bizim için bir serinin başlangıcı olur. Bugün çok enerjiyle çıktık. Odaklanmıştık ve yapmamız gerekeni biliyorduk. Umarım bu bizim için dönüm noktası olur. Kazanmamız gereken maçları kaybettik. Bu akşam sahaya çıktık ve her şeyimizi verdik.” ifadelerini kullandı.

Shayok ise maçla ilgili olarak, ”Kazandığımız için mutluyum. Sahaya çıktık ve 40 dakika savaştık. Geçen maçta ikinci yarıda sorun yaşamıştık. Bugün 40 dakikayı sıkı oynamak, savunmada enerjik olmak önemliydi. Sahaya çıkıp sert oynamaya ve enerjik olmaya çalıştık. Tüm takım arkadaşlarımla birlikte aynı sayfada aynı enerjiyle oynamaya çalıştık.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir