Fenerbahçe Şov Yaptı Evinde Unics Kazan’a Patladı

Turkish Airlines Euroleague‘de çift maç haftasının ikinci etabında temsilcimiz Fenerbahçe Beko evinde konuk ettiği Rusya‘nın Unics Kazan takımı karşısında 80-41’lik skorla kazandı.

Aleksandar Djordjevic yönetimindeki Fenerbahçe Beko, sezonun kendi adına en iyi basketbolunu oynarken, sonuca oldukça rahat gitti.

Fenerbahçe Beko bu sonuçla 2-2’lik dereceye gelirken, Unics Kazan ise 1-3’e geriledi. Temsilcimiz, aynı zamanda çift maç haftasını 1-1’le tamamladı.

Nando De Colo ve Achille Polonara’nın oyuna girmesiyle birlikte enerjisini bir anda yukarı çeken Fenerbahçe, hücumda temposunu buldu ve yaptığı baskılı savunmayla da kontrolü tamamen eline aldı. Henüz ilk çeyrekte farkı çift hanelere çıkartan temsilcimiz, sezonun kendi adına en iyi basketbolunu ortaya koydu ve soyunma odasına da 44-22’lik avantajla gitti.

Üçüncü çeyreğe de fırtına gibi giren sarı-lacivertliler, henüz ilk dakikalarda farkı 30’un üzerine çıkardı ve rahat bir görüntü vermeye devam etti. Fenerbahçe, son çeyreğe de 61-27’lik avantajla girdi ve final periyodunu adeta formaliteye çevirdi.

Fenerbahçe‘de Nando De Colo 13 sayıyla oynarken, Marial Shayok 17 sayı-5 asist, Jan Vesely 6 sayı-2 asist, Dyshawn Pierre 5 sayı-7 ribaunt, Devin Booker 16 sayı-5 ribaunt, Achille Polonara 5 sayı-8 ribaunt, Ahmet Düverioğlu 10 sayı-8 ribaunt ve Şehmus Hazer 4 sayı-1 asist yaptı.

Kazan‘da Lorenzo Brown 8 sayı-2 asist, Isaiah Canaan 10 sayı-2 ribaunt ve Tonye Frank Jekiri 4 sayı-6 ribaunt yaptı.

1. Periyot: 21-8
2. Periyot: 23-14
3. Periyot: 17-5
4. Periyot: 19-14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir