Aleksandar Djordjevic ve Ergin Ataman’dan Açıklamalar

Turkish Airlines Euroleague‘in 28. haftasındaki Türk derbisi öncesi Fenerbahçe Beko koçu Aleksandar Djordjevic ve Anadolu Efes koçu Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

3 Mart Perşembe günü, Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 20:30’da başlayacak ve beIN Sports 3 ekranlarından naklen yayınlanacak.

Aleksandar Djordjevic:

“Sakatlıkların ve fiziksel sorunların kadromuzu belirlediği bir dönem yaşıyoruz. Buna rağmen, Fenerbahçe formasıyla sahaya çıkan tüm oyuncularımız her zaman ekstra efor gösteriyorlar. Yarınki karşılaşma da bunlardan biri olacak. Uzun süreli sakatlıklardan sonra kadromuza dönen isimlerimiz var. Bu değişikliklerle birlikte takımımızın mümkün olan en kısa zamanda önce takım karakterine, ardından da oyunumuza uyum sağlaması gerekiyor. Elimizdeki oyuncu grubundan en iyisini alabilmek için aklımızda olması gereken ilk konu bu. Kesinlikle zor bir maç olacak. Rakibimizin kim olduğunu biliyoruz. Anadolu Efes, tüm güçlü yanları ve yetenekli oyuncularıyla birlikte iyi bir ekip. Sahaya koyacağımız ekstra fiziksel efor ve mental güç anahtar noktalar olacaktır.”

Ergin Ataman:

“Ülkemizi Avrupa’da en iyi şekilde temsil eden iki takım arasındaki Euroleague derbisinde iyi basketbol ve iyi mücadeleyle kazanmak istiyoruz. Normal sezonda kalan dokuz maç final havasında geçecek ve geniş bir kadrosu olan Fenerbahçe Beko’yla oynayacağımız maç, kalan en zorlu maçımız. Form durumumuz iyi ancak önceki maçlar bu karşılaşma için ölçü olmaz. Taraftarımızın itici desteğiyle çıkışımızı sürdürmeliyiz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir