Gaziantep’in Gençleri Büyülemeye Devam Ediyor

Sezonun yükselen değeri arasında yer alan Gaziantep Basketbol‘un gençleri son 1 hafta içinde 4 maça çıktı ve bu maçların da tamamını kazandı.

Hem BGL’de hem TB2L’de fırtına gibi esen Gaziantep Basketbol’un genç oyuncuları, sıkışık fikstüre rağmen kazanma kültürünü devam ettiriyor.

BGL’de 24 Şubat’da Darüşşafaka’yı 72-48 ve 28 Şubat’ta Aliağa Petkim’i 72-61 mağlup eden Gaziantep, TB2L’de ise 26 Şubat’ta Geçit Spor’u 89-86 ve 2 Mart’ta Kadıköy Basketbol’u 73-57 mağlup etti.

BGL’de sezon toplamında 19 maçta 18 galibiyet alan Gaziantep, TB2L’de ise ilk 4 maçını kaybettikten sonra müthiş bir çıkış yakaladı ve 15 maç sonunda 9-6’lık derece yakaladı.

– Harika çocuk iş başında

2004 doğumlu oyun kurucu İbrahim Yılmaz’ın her iki kulvardaki dominant performansı ve liderliği önemli bir fark yaratırken, genç yıldız adayı gelecek adına önemli sinyaller veriyor. Gaziantep’in harika çocuğu özellikle TB2L sertliği karşısında da hiç geri atmıyor ve her darbede daha cesur bir şekilde potaya gidiyor.

– Gösterişten uzak

2003 doğumlu Ufuk Tan Ertan, gösterişten uzak oyunu, soğukkanlı yapısı ve her alana verdiği katkıyla takımın kilit isimleri arasında. Ufuk’un sahadaki varlığı istatistiklerin ötesine geçmiş durumda. Alan paylaşımında hem rakip savunmaya problem yaratıyor hem de takım arkadaşlarına esneklik sağlıyor.

– İşleri kolaylaştırıyor

Koray Çekici’nin uzun pozisyonundaki dominasyonu ve hemen her alana katkısı ise işlerin daha da kolaylaşmasını sağlıyor. Koray, şu anki görüntüsüyle BGL ve TB2L’ye fazla bile geliyor. Yavaş yavaş BSL’nin parçası olma yolunda sinyaller veriyor.

– Takım görüntüsü

Emir Arda Sivas skora yaptığı kritik katkıyla dikkat çekerken, Gaziantep’in rotasyonunda süre alan her oyuncu bir şekilde oyuna etki etmeyi başarıyor.

Baran Erişik’in rotasyon içindeki önemi ise bir hayli fazla. Genç oyuncu, hem hücumda hem savunmada tam bir görev adamı olarak öne çıkıyor. 2004 doğumlu Erdemalp Erdem de sahaya sürüldüğü her dakika savaşçı yapısıyla takımına katkı sağlıyor.

2005 jenerasyonundan Doğukan Orgun, Arda Birkeser, Turan Altunbaş ve Halil İbrahim Aksoy da rotasyon içinde verilen görevi en iyi şekilde yapmak için her daim hazır bir görüntü veriyor.

Kemal Erdem
Mail: [email protected]
Instagram: @kemalerdem54

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir