Ali Koç: Anadolu Efes’in Bu Kadar Fenerbahçe Nefreti Olduğunu Bilmiyordum

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç gündeme dair çok çarpıcı açıklamalar yaparken erkek basketbol takımıyla ilgili de önemli mesajlar verdi.

Başkan Ali Koç’un açıklamaları şöyle:

“Bir karar alınıyor. Biz Ruslara karşı 3 maçımızı da kazanmışız. Bu karardan yine biz olumsuz etkileniyoruz. İkinci alternatifi biz sunduk. İlk alternatif Ruslarla yapılan tüm maçlar sayılmasındı. Bu kadar emek, masraf, çaba var. NBA’deki gibi maçlar sayılsın, galibiyet yüzdeleri hesaplansın ve ona göre sıralama yapılsındı. Oylamaya tabi tutuldu.”

”Euroleague’in hissedarı 13 kulübün 2’si Türk. Oylama 7’ye 6 bitti. Efes‘ten rica etmemize rağmen, ki onlar için pek bir şey değişmiyordu. Efes beni hayretlere düşürüyor. Bu ilk değil, 3. olay. Bunları paylaşacağız, siz de hayretlere düşeceksiniz. Ben iyi tanıdığımı zannederdim ama demek ki tanımıyormuşum. Çok ayıp ettiler. Bu kadar Fenerbahçe kompleksi, nefreti olduğunu bilmiyordum. Burada tercih edilen yöntem, 7’ye 6 maçların sayılmaması bize çok zarar verdi ama mücadeleye devam.”

”Döviz kurlarından dolayı her yerde bütçenin düşmesi var. Çok zorlanıyoruz. Biz bir şekilde erkek basketbol takımına o kaynağı bulmak zorundayız. Euroleague lisansımız, 15 bin kişilik salonumuz ve Avrupa’nın marka takımlarından biriyiz. Bizim 3-4 milyon euroluk bütçelere inme lüksümüz yok. Tabii ki artık 30-40 milyon euroya çıkma şansımız da yok. Bütçemizi 20-22 milyon euro bandında tutarak bu işi götürmek zorundayız.”

”Divan Kurulu’nda da söylediğim gibi Fenerbahçe bir şekilde kaynak buluyor takımlarına ve hiçbir takımımız şampiyonluk hedefinden sapmadan mücadelelerini götürüyor. Vizyon küçültmedik ama her geçen gün zorlaşıyor bizim için.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir