Ali Koç: Önümüzdeki Sezon Çok Daha Kuvvetli Bir Takım Olacak

Koronavirüs salgını nedeniyle online gerçekleştirilen Nisan Ayı Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı’nda Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç basketbol şubesiyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Ali Koç’un Fenerbahçe Beko’yla ilgili açıklamaları şöyle:

”Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız sezona çok olumsuz sonuçlar alarak başladı. Bilhassa Euroleague sezonuna. Yeni oluşmuş bir takım, yeni bir hoca. Efsane hocamız Obradovic’ten sonra tabii ki yeni sistem tesis etmek kolay olmayacaktı. Olmadığını da yaşayarak gördük. Ancak takımımız müthiş bir toparlanma sergiledi. Bu noktada hem hocamıza hem de Sertaç Komsuoğlu’na özellikle teşekkür etmek istiyorum. Şubemizde yarattıkları hava, ambiyans, birlik-beraberlik, inanma, En kötü günde bile omuz omuza sorunları aşarak bugünlere gelmek için emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum.

Şimdi ilk senemizde Euroleague’de Final Four’a kalırken 3 rekor kırdık. Açık ara en iyi performans gösteren takımken önemli oyuncularımız sakatlandı ve Eurolegaue’e bir bacağımız kırık gittik. Geçen sene turnuvalar malum sebepten dolayı iptal edildi, bu sene tam bir hava yakalamışken hem Jan Vesely’nin Barcelona maçındaki sakatlığı hem de şu an içinde bulunduğumuz dönemde 5 oyuncumuzun covid olması, hocamızın covid olması sebebiyle bir kez daha talihsiz bir şekilde sezonun en önemli dönemecine hastalıklar ve sakatlıklarla girmek zorunda kaldık. Evet, CSKA Moskova’yla eşleştik. İlk maçta dördüncü çeyreğe önde girdik, dünkü maç da benzer şekildeydi, kafa kafaya dördüncü çeyreğe girdik. Ama dördüncü çeyrekten sonra maçı ne yazık ki çeviremedik ve en büyük sebeplerden birini yorgunluk olarak görüyorum çünkü 6-7 oyuncuyla maçı bitirmeye çalıştık. Oyuncularımıza verdikleri bu mücadeleden dolayı özellikle teşekkür ediyorum.

Yeni sezon hazırlıklarımız geçen seneye nazaran çok daha önce başladı ve göreceksiniz çok daha kuvvetli bir takımla önümüzdeki sezon mücadele edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir