Ali Koç: Önümüzdeki Sezon Çok Farklı Bir Fenerbahçe Olacak

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç bugün düzenlediği basın toplantısında basketbol takımıyla ilgili olarak da çok önemli açıklamalar yaptı.

Ali Koç’un sözlerinden öne çıkanlar şöyle:

”Önce kendi takımımızı dün için, sonra Anadolu Efes’i kutlayalım. Son 7 yıldır Türk takımlarının Final Four’da ne kadar başarılı olduklarını, 2 de şampiyonluk kazandıklarını görüyoruz. Türkiye, Avrupa basketbolunda baya önemli noktada.”

”Biz, takımımızı son dakikada kurduğumuz için belki de arzu ettiğimizden farklı bir transfer tercihi yaptık. Hoca, Euroleague’i tanımaya ve takım da oturmaya başladı. Zeljko Obradovic gibi efsane bir hocadan sonra da bu dönüşümü yapmak kolay değil. Ona da burada şapka çıkarmak lazım. Türk basketbolu, bu seviyeye geldiyse onun da büyük katkısı var. Bize yaşattığı her mutlu an için şükranlarımızı sunarız.”

”Obradovic gittikten sonra bütçe düştü. 31’den 19’a kadar indi. Zor geçecek bir sezon olacağı belliydi. Kimyanın oturmasıyla birlikte çok hoşumuza giden sonuçlar almaya başladık. Bu sene Final Four’a kalacağımıza inanıyorduk. Şans faktörü hiç bizden yana olmadı. Bizim ilk dönemizde de Final Four’a 3 rekor kırarak gittik. Sonra ilk 5’ten 4 oyuncu sakatlandı.”

”CSKA serisine geldik, onlar aşılı, biz aşısız. Kovid’den etkilendik. Sonra Vesely sakatlandı, gerisini biliyorsunuz.”

”Bizim kadromuz hazır önümüzdeki sezon. Belki 1-2 dokunuş yaparız ama onlar yıldız oyuncular değil. El sıkıştığımız, imzaladığımız oyunculara başka kulüpler ciddi paralar teklif ediyorlar.”

”Yerlilerimiz konusunda zaafımız vardı, onu da bu sene giderdik. Türk oyuncular arasında yeterince rekabet olmadığı için bence rehavete kapılanlar oldu. Kendilerine de söyledim. Önümüzdeki sezon çok farklı bir Fenerbahçe göreceksiniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir