Alper Yılmaz: Fenerbahçe’yle Aramızda Düşmanlık Yok

Euroleague tarafından alınan ve çok tartışılan karar sonrası Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, “Hangisi bize daha yararlı, daha mantıklı olur diye bakarak karar verdik. Bir düşmanlık söz konusu olamaz. Fenerbahçe’nin kötü duruma düşmesini neden isteyelim.” ifadelerini kullandı.

Euroleague’deki oylamadan Rus takımlarıyla oynanan maçların geçersiz sayılması kararı çıkmıştı.

Anadolu Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz, Euroleague için yapılan oylamayla ilgili konuştu ve şunları söyledi:

“Oylama A lisansı sahip olan 13 kulüp arasında yapıldı. Euroleague çift devreli bir lig usulü gerçekleşen organizasyon. Bazı takımların 34, bazı takımların 32 maç yapması buna aykırı. Bizim mantığımıza yatmadı. Oy kullanan 13 takıma bakarsanız kendi durumları için hangisi daha iyi olacak şeklinde yöntem seçtiler.”

”Bizim de bu sistemde üçüncü olma şansımız var. Olympiakos’la aramız bir maça iniyor. Milano’yla 2 maça iniyor. Performansımızı sergilersek ilk 4 içinde bitirme şansımız olacak. Bu durumlarda ev sahibi avantajını elde etmiş olacağız.”

”Diğer seçenekte ise 3 maçlık farkı kapatma ihtimalimiz çok zor. Dolayısıyla hangisi bize daha yararlı, daha mantıklı olur diye bakarak karar verdik. 17 takıma karşı bir husumetimiz yok.”

”Olaylar niye bu noktaya gelmiş bunu da anlamış değilim. Türk takımlarının başarılı olması her zaman desteklediğimiz bir konu. Her yerde söylüyoruz. İkimiz birlikte başarılı olursak çok mutlu oluruz. Bir düşmanlık söz konusu olamaz. Fenerbahçe’nin kötü duruma düşmesini neden isteyelim. Böyle düşüncemiz yok.”

Orçun Özateş / Akşam

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir