Alper Yılmaz: Micic NBA’e Gitmeyi Çok İstiyor

Basketbol Süper Ligi‘ni şampiyon olarak tamamlayan Anadolu Efes‘te Genel Menajeri Alper Yılmaz açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, Bein Sports’a verdiği röportajda koçluğa getirilen Erdem Can’ın tercih edilme nedenlerini anlattı.

Alper Yılmaz, Erdem Can’ı tercih etmelerindeki en önemli nedenin geçmişte yaşanan tüm başarıların Türk antrenörlerle kazanılması olduğunu ifade ederken, “Daha önceki başarılarımızı Türk antrenörlerle yaşadığımız için Erdem Can seçimini yaptık. Erdem Can’ın beklentilerimizi karşılayacağını düşünüyorum.” dedi.

Yılmaz’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

”Vasilije Micic ve Will Clyburn’ün kontratları var. Ancak Vasilije Micic’in NBA çıkışı var. Dünkü draft sonrası gelişmeleri takip ediyoruz. Micic, NBA’e gitmeyi çok istiyor. Kontratında 20 Temmuz’a kadar opsiyonu var. Başka bir istekle gelir mi bilmiyorum, şu an için Micic’i bekliyoruz.”

”Clyburn, Zizic bizimle beraber kalacaklar. Beabouis ve Bryant’ı takımda tutmayı başardık. Amath’ın durumu 1 hafta içerisinde belli olacak. Singleton bize son 6 ay yardımcı olabilmek için gelmişti ama talihsiz bir rahatsızlık geçirdi ve sonrasında ülkesine gönderdik. Ona teşekkür ediyoruz. Tibor Pleiss’ın sözleşmesi var. Şu anda 4 numara ve 5 numara alacağız gibi gözüküyor. Bir de guardlarımızın NBA opsiyonlarını takip ediyoruz. Ona göre değişiklik yapabilir miyiz, yapamaz mıyız diye bakacağız.”

”Mevcut sözleşmelerimizden dolayı bütçede çok büyük bir azalma olmayacaktır. NBA opsiyonu olan isimler NBA’e gider mi, başka değişimler olur mu diye çalışmalarımız var ama bütçenin çok küçülebileceğini düşünmüyorum. Ayrıca Euroleague’de iddialı bir takım olmak isterseniz belli bir limitin üzerine çıkmanız gerek. Bunun için sponsorlarımıza ve Anadolu grubuna çok teşekkür ediyoruz. Bizi bir gün bile başıboş, zor durumda bırakmadılar. Elbette bütün Türk takımları zorlanıyor ama yaşadığımız spor evreninde başarı için belli bir harcamayı yapmamız gerekiyor. Hedeflerimizi hiç küçültmüş değiliz. Elbette hep yeni oyuncu arayışı içerisindeyiz, gelişime açık isimler arıyoruz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir