Anadolu Efes Euroleague’in Açılış Maçında Kaybetti

Turkish Airlines Euroleague‘in açılış haftasında temsilcimiz Anadolu Efes günün ilk maçında Rusya‘nın Zenit Saint Petersburg takımı karşısında 73-69’luk skorla teslim oldu.

Pandemi nedeniyle iptal edilen geçtiğimiz sezonu domine eden Anadolu Efes, yeni sezona istediği gibi başlayamadı ve evinde Zenit’e kaybetti.

Maça hücumda beklentilerin oldukça altında başlayan temsilcimiz, bu dakikalarda oyunun kontrolünü Zenit’e kaptırdı. Konuk ekip, KC Rivers’la etkili bir performans ortaya koyarken, Anadolu Efes’e hayat veren isim ise Rodrigue Beaubois oldu. Hücumların tıkandığı devre sonunda soyunma odasına 26-26 eşitlikle gidildi.

Üçüncü çeyreğe hücumda daha aktif başlayan Anadolu Efes, temposunu bulduğu bu dakikalarda kontrolü de yavaş yavaş eline aldı. Zenit ise bu dakikalarda Kevin Pangos’la ayakta kalmaya çalıştı. Temsilcimiz, son çeyreğe 54-49’la önde girdi.

Anadolu Efes, final periyodunda 61-53’le farkı bir ara 8 sayıya çıkartırken, ardından 10-2’lik Zenit serisi geldi ve son 5 dakikaya 63-63’le girildi. Maçın son 2 dakikalık bölümüne girilirken, Zenit skorda 67-65’le öne geçti. Kevin Pangos, oyunun bu bölümünde aldığı sorumlulukla takımını öne çıkaran isim oldu.

Kalan sürede avantajını elinde tutan Zenit, yeni sezona iyi başladı ve büyük moral buldu.

Anadolu Efes‘te Vasilije Micic 17 sayı-9 asist, Krunoslav Simon 14 sayı-3 ribaunt, Rodrigue Beaubois 12 sayı-3 ribaunt, Adrien Moerman 8 sayı-5 ribaunt ve Sertaç Şanlı 4 sayı yaptı.

Zenit Saint Petersburg‘da KC Rivers 14 sayı-5 ribauntla oynarken, Kevin Pangos 23 sayı-7 asist, Arturas Gudaitis 7 sayı-5 ribaunt, Vitaliy Fridzon 7 sayı ve Alex Poythress 7 sayıyla oynadı.

  1. Periyot: 10-15
  2. Periyot: 16-11
  3. Periyot: 28-23
  4. Periyot: 15-24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.