Xavi Pascual: Geri Dönüşle Birlikte Kazanabileceğimizi Hissettik

Turkish Airlines Euroleague‘in açılış haftasında Anadolu Efes‘i 73-69’luk skorla geçen Zenit Saint Petersburg‘da koç Xavi Pascual, Kevin Pangos ve KC Rivers açıklamalarda bulundu.

Maçın kilit isimlerinden Pangos yaptığı açıklamada, ”Sonunda bazı şutlar girmeye başladı. Sezonun başlarında nasıl kazandığınız çok önemli değil. Çok iyi bir koçumuz ve çok iyi bir ekibimiz var. Harika bir takımız. İyi bir sezon geçirmek istiyoruz ve böyle bir galibiyetle başlamak bizim için moral verici.” dedi.

Pascual, maçla ilgili yaptığı değerlendirmede, ”Mutluyuz, zor bir maç oldu. Özellikle üçüncü çeyreğin başında kontrolü kaybetmiştik, 9 sayılık farkla geriye düşmüştük. Ama daha sonra sıkı çalışıp, mücadele edip adım adım geri döndük ve kazanabileceğimizi orada hissettik. İyi başladık ve buna devam etmemiz gerekiyor. Sezona bu kadar yeni oyuncuyla girip, galibiyetle başlamak benim için önemliydi.” ifadelerini kullandı.

KC Rivers ise yaptığı açıklamada, ”Vazgeçmedik, mücadele etmeye devam ettik. Geriye düştükten sonra buna çözüm bulup, tekrar maça tutunmak önemliydi. Deneyimli ve nitelikli oyuncularla harmanlanmış bir kadromuz var. Bu takımın savaşması gerekiyor ve bunu gösterdik.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir