Anadolu Efes’in Genç Uzunu Efe Demirel Çıtasını Yükseltiyor

Anadolu Efes‘in 2005 doğumlu uzunu Mehmet Efe Demirel gelişimine tüm hızıyla devam eden gençler arasında.

Efe Demirel, BGL ve TB2L’nin yanı sıra bu sezon zaman zaman BSL rotasyonunda da süre buluyor.

Türk basketbolunun uzun vadede çok şeyler beklediği gençlerden biri olan 17 yaşındaki oyuncu, savunmadaki caydırıcılığı bir yana, hücumuna da çeşitlilik katmaya devam ediyor. Günümüz basketbolunda artık uzunlardan da dış şut tehditi yaratması beklenirken, Efe tam da bu noktada sezona özel bir giriş yaptı ve ekstra çalışmasının da meyvelerini toplamaya başladı.

Savaşçı ve caydırıcı yapısıyla bildiğimiz, ekmeğini taştan çıkartan uzunlardan olan Efe Demirel, bu sezon artık dış şutlarda da fark yaratmasıyla öne çıkıyor.

BGL’de sezonun geri kalan 14 maçlık bölümünde 14 üç sayı denemesinde bulunan genç oyuncu, bunların 7’sini isabete çevirdi ve %50’lik bir oran yakaladı. Yavaş yavaş dışardan da ısınmaya başlayan Efe’nin bu özelliğini bir üst seviyeye çıkarması halinde çok daha ‘korkutucu’ bir uzun olacağı da aşikar.

Son maçlarda serbest atış çizgisinde de önemli bir ritim yakalayan Efe Demirel, BGL’de çıktığı 14 maçta 24-36 isabet yakaladı. Efe, çizgiye gittiği son 5 maçta ise 19-22’yle attı.

Efe Demirel, BGL’de 14 maçta 12.2 sayı-6.7 ribaunt-1.0 asist-1.7 blok, TB2L’de 8 maçta 8.7 sayı-7.3 ribaunt-2.1 blok ortalama yakaladı. Genç oyuncu, BSL’de oynadığı Manisa BBSK maçında ise 5 dakika süre aldı ve 4 sayı-3 ribauntla oynadı.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir