Anadolu Efes’te Gözler Genç Guard Melih Tunca’nın Üzerinde

Geçtiğimiz sezon BGL‘nin MVP‘si olan ve Anadolu Efes‘in şampiyonluğunda önemli katkısı bulunan 2005 doğumlu Melih Tunca‘nın BSL’deki süreleri beklentilerin ötesine geçebilir.

Bu yaz genç milli takımlarda forma giyen Melih Tunca, Anadolu Efes’in hazırlık maçlarında da zaman zaman etkili performanslar ortaya koyarak göz doldurmuştu.

Erdem Can yönetiminde yeniden yapılanmaya giden Anadolu Efes, oyun kurucu pozisyonunda Melih Tunca’ya da süre vermeye hazırlanıyor. Genç oyuncu, gerek Doğuş Özdemiroğlu’nun sakatlığı, gerekse Shane Larkin’in yabancı statüsünde oynayacak olmasından dolayı BSL’de beklediğinden de fazla süre alabilir.

Jenerasyonunun en potansiyelli guardları arasında yer alan Melih, hem oyun zekası, hem yönlendirmesi, hem de skora verdiği doğrudan katkıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

BGL finalinde 27 sayı-6 asist-8 ribaunt yapan Melih, sezon genelinde 21 maçta 15.5 sayı-7.6 asist-5.7 ribaunt-2.3 top çalma ve 23.1 verimlilik puanı yakalamıştı.

Dünya üçüncüsü olan U19 Milli Takımı’nda 5.4 sayı-1.6 asistle oynayan Melih, U18 Milliler’de ise 15.7 sayı-4.7 asist-4.3 ribaunt ortalamasıyla oynadı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir