Avrupa’nın En Pahalı 5 Basketbolcusundan 3’ü Türkiye’de

Avrupa basketbolunda sezon başına alınan maaşlar açısından en pahalı 5 oyuncudan 3’ünün Basketbol Süper Ligi’nde forma giydiği belirtildi.

Anadolu Efes’ten Shane Larkin ve Vasilije Micic, Fenerbahçe’den Jan Vesely, Avrupa’nın en çok kazanan ilk 5 basketbolcusu arasında yer alıyor.

Buna göre, İspanya’nın Barcelona takımında oynayan Karadağ doğumlu İspanyol basketbolcu Nikola Mirotic, 4,5 milyon dolarla sezon başına Avrupa liglerinde en fazla kazanan basketbolcu olarak ilk sırada gösterildi.

Bu oyuncuyu, Anadolu Efes’ten Shane Larkin (3,7 milyon dolar) ve Vasilije Micic (3 milyon dolar), CSKA Moskova’dan Nikola Milutinov (2,5 milyon dolar) ve Fenerbahçe’den Jan Vesely (2,3 milyon dolar) izledi.

Avrupa’da en pahalı ilk 10 basketbolcunun verildiği sıralamaya ayrıca, Real Madrid’den Edy Tavares (2 milyon dolar), CSKA Moskova’dan Toko Shengelia (1,8 milyon dolar), Olympiakos’tan Kostas Sloukas (1,8 milyon dolar) ve Barcelona’dan Nick Calathes ile Cory Higgins (1,8’er milyon dolar) de girdi.

Diğer yandan İspanyol basını, içinde bulunduğu ekonomik krizden dolayı bazı futbolcularının maaşlarını düşürmek için anlaşma yapan Barcelona’nın aynı şekilde Mirotic’le de görüşmeler yürüttüğünü ileri sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir