Aziz Yıldırım: Obradovic’le Hayat Tarzımız Benziyordu

Fenerbahçe‘nin efsane başkanı Aziz Yıldırım düzenlediği basın toplantısında Zeljko Obradovic‘le ilgili gelen bir soruyu da cevapladı.

Türk sporunda amatör branşlara yaptığı yatırımla, özellikle basketbolun çıtasının yükselmesine büyük payı olan Aziz Yıldırım, Obradovic’le olan dostluğuna da değindi.

Efsane başkan, efsane koçla ilgili şunları söyledi:

”Zeljko Obradovic’le bizim ilişkimiz çok başka noktalardaydı. Hayat tarzlarımız benzerdi. Baskonia deplasmanında ağır bir mağlubiyet almıştık. Obradovic, çok sinirlenmiş ve orada oyuncularla da kavga etmişti. Ertesi gün Ozan Balaban orada kamp yapacaklarını söyledi. Bir sonraki gün de Türkiye’de maçımız var. Otele geleceğimi söyledim, haber ver dedim. Oturduk, dedim neye kızdın, ne oldu? ‘Bunlar, paralarını alıyorlar ama oynamıyorlar, ben sizin yüzünüze bakamam’ dedi. Bunları boşver dedim, biz seni 1 senelik getirmedik, biz seninle uzun çalışacağız. Menajerin Alex’i çağır dedim, 3 yıl daha uzattık. Şaşırdı, sen şimdi yat dedim, akşam maçta görüşürüz. Alex, sözleşmeyi getirdi ve biz de imzayı attık, bitti.”

”Dostluğumuz şimdi de devam ediyor. O bizi arıyor, biz onu arıyoruz. Bizim Ozan falan maçlarına gidiyorlar. Buraya geldiğinde uçağı İzmir’e inmiş, kovid zamanı, eşyalarını göndermiyorlarmış, yardımcı olduk. Her zaman saygı, sevgi, dostluk devam ediyor. Sadece Obradovic’i getirmekle olmuyor. Basketbolu iyi organize etmek lazım. Bakın Erdem Can’da iyi yetişti, şimdi Efes’e gitti. Hem koç hem oyuncu anlamında yetiştirmek lazım.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir