Bahçeşehir’den Anadolu Efes Maçının Hakemlerine Tepki

Bahçeşehir Koleji Genel Menajeri Alpaslan Aydın dün oynanan ve uzatmada 95-88 kaybedilen Anadolu Efes maçı sonrası bugün bir açıklama yaptı.

Aydın’ın açıklaması şöyle:

”2021-22 sezonu Basketbol Süper Ligi 11. Hafta Anadolu Efes mücadelesinde yaşanılan hakem hataları ile ilgili bu açıklamayı yapma gereği hasıl olmuştur.

Öncelikle Anadolu Efes’i galibiyetinden ötürü tebrik ederim.

Türk Basketbol kamuoyunun bildiği üzere Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı kurulduğu ilk günden itibaren gençlere yatırım yapan, basketbolu gelecek kuşaklara fair play çerçevede bir kültür olarak aşılamaya çalışan genç bir kulüptür.

Sezon başından itibaren yerli oyunculara gerek rotasyonları gerekse aldıkları sürelerle en çok imkan tanıyan, Türk basketbolunun kalkınması için yatırımlar yapan köklü bir camianın sahadaki temsilcisiyiz.

Bu sezon kaybettiğimiz tüm maçlar özelinde ilk olarak çuvaldızı da iğneyi de kendimize batırarak nedenlerini ve hatalarını masaya yatırarak yol kat etmeye çalıştık. Her gün üstüne koyarak gittiğimizi de görüyoruz.

Hiç kimseyi suçlu görmedik, dışarıda hata aramadık. Temelimiz olan eğitim kurumlarımıza yakışır şekilde sahada mücadele edip öğrencilerimize örnek olmaya çalıştık. Onları maçlara getiremesek de ekran başında bizleri gururla izlemelerini istiyoruz.

Biz hiç kimseden ayrıcalık talep etmiyor, bu kadar hassas yaklaşıp örnek olmaya çalıştığımız bu mücadelede sahada adaletin sağlanmasını ve sonucun sahadaki oyuncular tarafından belirlenmesini talep ediyoruz.

Türk basketbolunun daha ileriye taşınması için bunun olmazsa olmaz olduğuna inanıyoruz. Bu konuda da federasyonumuzun gerekli önlem ve tedbirleri alacağına da güvenimiz sonsuz.

Bu sezon hedeflerimiz doğrultusunda biz var gücümüzle mücadele etmeye, çalışmaya devam edeceğiz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir