BSL Transfer Dosyası (2022-23)

Basketbol Süper Ligi ekipleri transfer çalışmalarına devam ederken yazın şu ana kadarki en hareketleri takımları arasında son şampiyon Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes var.

Dimitris Itoudis yönetimindeki Fenerbahçe Beko transferde bombayı Scottie Wilbekin’le patlatırken, Anadolu Efes ise Will Clyburn’le büyük ses getirdi.

Burak Gören yönetiminde yeniden yapılanan Aliağa Petkim, yerli rotasyonunu tamamlarken, yabancılarını da yavaş yavaş açıklamaya başladı. Ufuk Sarıca’nın Pınar Karşıyaka’sı ise kadrosunu revize eden takımların başında geliyor.

Transferde şu ana kadar en sessiz kalan takım olan Beşiktaş’ın önümüzdeki günleri daha aktif geçirmesi bekleniyor.

BSL’de şu ana kadar gerçekleşen transferler ve kadroda kalanlar:

Aliağa Petkim (Burak Gören)

Cem Ulusoy (Gaziantep Basketbol), Ege Arar (Galatasaray Nef), Ömercan Engin (Balıkesir BŞB), Dorukhan Engindeniz (Türk Telekom), Silas Melson (Kalev), Jeremy Simmons (Tofaş), Omar Prewitt (Brose Bamberg), Tai Webster (Zalgiris Kaunas).

* Nusret Yıldırım, Gökay Hacıoğlu, Peyton Aldridge, Yiğit Karalar.


Anadolu Efes (Ergin Ataman)

Ante Zizic (Maccabi), Will Clyburn (CSKA), Amath M’Baye (Pınar Karşıyaka), Egehan Arna (Beşiktaş), Achille Polonara (Fenerbahçe Beko).

* Shane Larkin, Rodrigue Beaubois, Doğuş Balbay, Elijah Bryant, Ömercan İlyasoğlu, Erten Gazi, Egemen Güven, Buğrahan Tuncer, Vasilije Micic, Bryant Dunston.


Bahçeşehir Koleji (Erhan Ernak)

Vladimir Brodziansky (Joventut Badalona), Jaka Blazic (Cedevita Olimpija), Yiğit Arslan (Tofaş), Jerry Boutsiele (Monaco), Görkem Doğan (Darüşşafaka).

* Oğuz Savaş, Jamar Smith, Muhammed Baygül, Berkay Candan, Kartal Özmızrak, Langston Hall, Hadi Özdemir, Ahmet Safa Yılmaz, Ali Yüce Oral, Emir Gökalp.


Beşiktaş Emlakjet (Ahmet Kandemir)

Matt Coleman (Stockton Kings), Efe Tahmaz (Partizan), Okben Ulubay (Galatasaray Nef), Jordan Usher (NCAA), Bryce Brown (G-League), David McCormack (NCAA), Gediminas Orelik (Lietkabelis Panevezys), Yiğit Onan (Dynamik), Burak Can Yıldızlı (Pınar Karşıyaka).

* Anıl İhsan Akgül, Uğur Efe Sezer, Yiğit Çoban, Yağız Aksu, Emir Adıgüzel, Kerem Kuthan Konan, Furkan Haltalı.


Beysu Konyaspor (Engin Gençoğlu)

Erkin Şenel (Mersin BŞB), Mert Gizir (Samsunspor), Hasan Efe Uzun (Darüşşafaka), Murat Göktaş (Pınar Karşıyaka), Jordan Morgan (Umana Reyer Venezia), Ramazan Tekin (Sigortam.net), Cevher Özer (Sigortam.net), Kristijan Nikolov (MZT), Rasheed Sulaimon (JL Bourg), Alex Perez (Türk Telekom), Roko Badzim (Szolnoki Olaj), Troy Selim Şav (Darüşşafaka), Jarrell Eddie (San Pablo Burgos).

* Can Altındığ.


Büyükçekmece (Özhan Çıvgın)

Eray Aydoğan (Galatasaray Nef), Can Maksim Mutaf (Darüşşafaka), Tayfun Erülkü (Konyaspor), Metehan Akyel (Petkim), Demetre Rivers (PAOK), Martynas Sajus (Medi Bayreuth), Terrell Harris (Hakro Merlins Crailsheim), Saulius Kulvietis (Telekom Baskets Bonn).

* Jordon Crawford, Mehmet Alemdaroğlu, Yesukan Onar, Muhammed Ali Güneş.


Darüşşafaka (Selçuk Ernak)

Canberk Kuş (Galatasaray Nef), Can Korkmaz (Pınar Karşıyaka), Ercan Osmani (Beşiktaş), Markel Starks (Fenerbahçe), Akwasi Yeboah (Saint-Quentin), Hakan Sayılı (Beşiktaş), Eray Büyükcangaz (SC Derby).

* Doğuş Özdemiroğlu, Bora Yaşar, Berke Atar, Gabriel Olaseni, Ege Özçelik, Kılıç Şenkahya, Troy Selim Şav, Wayne McCullough, Eren Has, Doruk Dora.


Fenerbahçe Beko (Dimitris Itoudis)

Tonye Jekiri (Unics Kazan), Scottie Wilbekin (Maccabi), Johnathan Motley (Lokomotiv Kuban), Samet Geyik (Türk Telekom), Nemanja Bjelica (Golden State Warriors), Nigel Hayes-Davis (Barcelona), Carsen Edwards (G-League).

* Metecan Birsen, Şehmus Hazer, İsmet Akpınar, Melih Mahmutoğlu, Tarık Biberovic, Dyshawn Pierre, Marko Guduric, Devin Booker.


Frutti Extra Bursaspor (Dusan Alimpijevic)

Enes Berkay Taşkıran (Büyükçekmece), Yiğitcan Saybir (Anadolu Efes, Anthony Clemmons (Türk Telekom), Ahmet Düverioğlu (Fenerbahçe), Zach Auguste (Cedevita).

* Onuralp Bitim, Ömer Utku Al, Derek Needham, Mithatcan Özalp, Tarık Sezgün, David Dudzinski.


Galatasaray Nef (Andreas Pistiolis)

Yunus Emre Sonsorma (Pınar Karşıyaka), Sinan Sağlam (Petkim), Mahir Ağva (Pınar Karşıyaka), Muhaymin Mustafa (Ionikos Nikaias), Jeyhve Floyd (Fenerbahçe Beko), Raymar Morgan (Asvel), Dylan Ennis (Gran Canaria), Angelo Caloiaro (Maccabi), Sedat Ali Karagülle (Ormanspor), Braian Alexander Angola-Rodas (AEK).

* Dee Bost, Sadık Emir Kabaca, Acar Şen, Ege Tan Yıldızoğlu, Göksenin Köksal.


Gaziantep Basketbol (Tutku Açık)

Birkan Batuk (Frutti Extra Bursaspor), Damyean Dotson (New York Knicks), Metin Türen (Frutti Extra Bursaspor), Muhsin Yaşar (Tofaş), Can Uğur Öğüt (Türk Telekom), John Egbunu (Hapoel Jerusalem), Leyton Hammonds (Yokohama), Conner Frankamp (Limoges), Codi Miller (MoraBanc Andorra).

* Koray Çekici, Furkan Özkan, Leon Harun Apaydın.


Manisa BŞB (Ceyhun Cabadak)

Ata Kahraman (Beşiktaş), Evan Bruinsma (Büyükçekmece), Yiğit Baran Sarıkaya (Ormanspor), John Roberson (Strasbourg), Pako Cruz (Tofaş), Kevin Kaspar (TED Ankara Kolejliler), Ogün Sevinç (Fethiye Belediyesi).

* Mustafa Baki Görür, Berkay Sinirliğlu, Tolga Birer.


Pınar Karşıyaka (Ufuk Sarıca)

Jaylon Brown (Hamburg Towers), Erick Mccollum (Lolomotiv Kuban), Angel Delgado (Bilbao), Kenan Sipahi (Beşiktaş), Thomas Akyazılı (Merkezefendi Belediyesi), Mert Celep (Semt77 Yalovaspor), Deniz Kılıçlı (Büyükçekmece), Skyler Flatten (Boras), Dusan Cantekin (Gaziantep Basketbol), Vittorio Brown (Real Betis).

* Berkan Durmaz, Ali Efe Barış.


Tofaş (Dimitris Priftis)

İlkan Karaman (Semt77 Yalovaspor), Rob Gray (Monaco), Mustafa Kurtuldum (Büyükçekmece), Boubacar Toure (Chorale de Roanne), Suleiman Braimoh (Hapoel Jerusalem), Khyri Thomas (Maccabi), Cecil Williams (Dinamo Bükreş).

* Berk Uğurlu, Batın Tuna, Bora Satır, Berke Büyüktuncel, Emre Tanışan, Ege Demir, Tyler Ennis.


Türk Telekom (Erdem Can)

Erkan Yılmaz (Bahçeşehir Koleji), Emircan Koşut (Merkezefendi Belediyesi), Nathan Sestina (Merkezefendi Belediyesi), Rıdvan Öncel (Galatasaray Nef), Tony Taylor (Pınar Karşıyaka), Semih Erden (Pınar Karşıyaka), Jerian Grant (Milano), Axel Bouteille (Unicaja Malaga), Boran Güler (Petkim), Tyrique Jones (Pesaro).

* Berk Demir, Erdi Gülaslan, Batuhan Acar.


Yukatel Merkezefendi (Zafer Aktaş)

Arca Tülüoğlu (Bornova Belediyesi), Eyüp Can Öncü (Bornova Belediyesi), Bilgehan Diril (Afyon Belediyesi), Chad Brown (Peristeri), Burak Eşlik (Samsunspor), Bertan Baştan (Fenerbahçe Koleji), Doğan Şenli (Semt77 Yalovaspor), Chad Brown (Peristeri), Andrew Harrison (Windy City Bulls), Ayberk Olmaz (Frutti Extra Bursaspor), Max Heidegger (EWE Baskets Oldenburg), Nikos Rogkavopoulos (Promitheas).

* Altan Erol.


* Liste günlük olarak güncellenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.