Basketbol Süper Ligi’nde Maçlar 13 Salonda Oynanacak

Basketbol Süper Ligi‘nde 2022-23 sezonu maçları 13 spor salonunda oynanacak.

Türkiye’nin en büyük spor salonu olan Sinan Erdem Spor Salonu, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası maçları ve Euroleague’de 2012, 2017 Dörtlü Final organizasyonlarına ev sahipliği yaptı.

Anadolu Efes ve Galatasaray Nef, Basketbol Süper Ligi müsabakalarının yanı sıra Avrupa kupalarındaki maçlarına da 16 bin seyirci kapasiteli bu salonda çıkacak.

– Ülker Arena modern yapısıyla öne çıkıyor

Yeni sezonda maçların oynanacağı salonların seyirci kapasitesi sıralamasında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu ikinci basamakta yer alıyor.

Aziz Yıldırım döneminde Fenerbahçe’ye ve Türk basketboluna kazandırılan Ülker Arena, yanında bulunan Metro Enerji Spor Salonu ve modern yapısıyla öne çıkıyor.

Fenerbahçe Beko ve Bahçeşehir Koleji’nin müsabakalarını oynayacağı salon, 12 bin 687 kişilik kapasiteye sahip.

Türk Telekom’un maçlarını yapacağı Ankara Spor Salonu, 9 bin 984 seyirci kapasitesiyle üçüncü sırada bulunuyor.

– En az kapasiteli salonlar

Basketbol Süper Ligi’nde Aliağa Petkimspor ve Onvo Büyükçekmece Basketbol’un maçlarını yapacağı salonlar, izleyici kapasitesi en düşük yerler olarak öne çıkıyor.

Aliağa Petkimspor’un maçlarını oynayacağı ENKA Spor Salonu ve Onvo Büyükçekmece Basketbol’un maçlarına ev sahipliği yapacak Gazanfer Bilge Spor Salonu, 2 bin 500’er kapasiteye sahip.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir