Basketbol Süper Ligi’nde Öne Çıkanlar (7. Hafta)

Basketbol Süper Ligi‘nin 7. haftası pazartesi akşamı oynanan tek maçla tamamlanırken 6’da 6 yapan Fenerbahçe Beko namağlup tek takım konumunda.

Türk Telekom maç fazlasıyla liderliği elinde tutarken, Beşiktaş Emlakjet geriden geldiği mücadelede deplasmanda büyük direnç gösterdi ve Gaziantep’i devirdi. Yukatel Merkezefendi serisini 3’e çıkarırken, Büyükçekmece ise ligde henüz galibiyetle tanışamadı.

BSL’nin 7. haftasında öne çıkan performanslar, toplu sonuçlar, puan durumu ve maç programı:

Haftanın Takımı: Beşiktaş Emlakjet
Haftanın Koçu: Ahmet Kandemir
Haftanın Yabancısı: Max Heidegger
Haftanın Yerlisi: Cem Ulusoy

Yabancı 5

Max Heidegger (Merkezefendi): 29-7-2
Matt Mooney (Beşiktaş): 17-3-2
Will Clyburn (Efes): 21-3-6
Peyton Aldridge (Petkim): 16-3-11
Johnathan Motley (Fenerbahçe): 20-1-3

Yerli 5

Cem Ulusoy (Petkim): 16-8-4
Okben Ulubay (Beşiktaş): 19-2-3
Erkan Yılmaz (Telekom): 12-4-4
Sadık Emir Kabaca (G.Saray): 14-1-4
Samet Geyik (Fenerbahçe): 13-1-8

Joker 5

Errick McCollum (Karşıyaka): 19-8-4
Rasheed Sulaimon (Konyaspor): 23-11-4
Onuralp Bitim (Bursaspor): 18-6-5
Vitto Brown (Karşıyaka): 22-4-4
Metin Türen (Gaziantep): 14-4-6

* İstatistikler sayı, asist, ribaunt olarak sıralanmıştır.
* Yabancı, yerli 5’ler kazanan takımlardan seçilmiştir.
* Joker 5’e kaybeden takımların yerli/yabancı oyuncuları alınmıştır.

Toplu Sonuçlar

Darüşşafaka:76 Bahçeşehir Koleji:69
Türk Telekom:92 Pınar Karşıyaka:83
Anadolu Efes:88 Ayos Konyaspor:83
F.Extra Bursaspor:88 Galatasaray Nef:93
Gaziantep Basketbol:76 Beşiktaş Emlakjet:82
Aliağa Petkim:79 Onvo Büyükçekmece:75
Fenerbahçe Beko:82 Tofaş:68
Yukatel Merkezefendi:95 Manisa BŞB:79

Puan Durumu

1. Türk Telekom 6-1
2. Fenerbahçe Beko 6-0
3. Anadolu Efes 5-1
4. Tofaş 4-3
5. Aliağa Petkim 4-3
6. Frutti Extra Bursaspor 4-2
7. Galatasaray Nef 3-4
8. Ayos Konyaspor 3-4
9. Yukatel Merkezefendi 3-4
10. Bahçeşehir Koleji 3-4
11. Darüşşafaka 3-3
12. Pınar Karşıyaka 3-3
13. Gaziantep Basketbol 2-4
14. Beşiktaş Emlakjet 2-4
15. Manisa BBSK 1-6
16. Onvo Büyükçekmece 0-6

Maç Programı

25 Kasım Cuma
19:00 Onvo Büyükçekmece-Darüşşafaka

26 Kasım Cumartesi
13:00 Bahçeşehir Koleji-F.Extra Bursaspor
15:30 Beşiktaş Emlaket-Türk Telekom
18:00 Pınar Karşıyaka-Yukatel Merkezefendi

27 Kasım Pazar
13:00 Ayos Konyaspor-Aliağa Petkim
15:30 Manisa BBSK-Anadolu Efes
18:00 Tofaş-Gaziantep Basketbol
20:30 Galatasaray Nef-Fenerbahçe Beko

Hazırlayan: Kemal Erdem
Mail: [email protected]
Instagram: @kemalerdem54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir