Beşiktaş Ayaklandı Çarşı TBF’ye Karşı!

Basketbol Süper Ligi‘nin 24. haftasında oynanan ve büyük tartışmalara neden olan TofaşBeşiktaş maçı sonrası adeta ortalık karıştı.

Tofaş’ın 89-86 kazandığı maçın son saniyesinde (skor 88-86’yken) Ercan Osmani’nin ayağı çizgiye temas ettiği gerekçesiyle atılan üçlük hakemler tarafından geçersiz sayılmıştı. Maçtan sonra gerek Beşiktaş cephesi gerekse etkin taraftar grubu Çarşı, yaşananlara büyük tepki gösterdi.

Beşiktaş koçu Ahmet Kandemir maçtan sonra, “İki sayı gerideyken kullanmış olduğumuz ve basketle sonuçlanan üç sayılık atış kurallara göre geçerli sayılmalıdır. Hakemin basketle sonuçlanan atışın üç sayılık mı, iki sayılık mı olduğunu kontrol etme hakkı vardır. Onun dışındaki etkenleri inceleme hakkı yoktur. Hakem yanlış bir karar vermiştir. Federasyonun bu yanlışı ortadan kaldıracağını düşünüyorum. Maçın sonucuna yönelik resmi itirazımızı yaptık. Bu genç takımın mücadelesinin, alın terinin, haklı galibiyetinin hakem kararıyla elinden alınmasına izin vermeyiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Çarşı ise sosyal medya üzerinden ‘#BJKLehineTescilEt’ etkiketiyle TBF’yi protesto ederken, birkaç dakika içinde bu tepkiye büyük destek geldi.

 

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir