Beşiktaş Direnemedi Anadolu Efes Seride 1-0 Öne Geçti

Basketbol Süper Ligi playoff yarı final serisi ilk maçında Anadolu Efes evinde konuk ettiği Beşiktaş Icrypex karşısında 96-77’lik skorla rahat kazandı.

Bu sonuçla birlikte Anadolu Efes seride 1-0 öne geçerken, ikinci maç yine Sinan Erdem’de oynanacak. Üçüncü ve gerekmesi halinde dördüncü maçlar için taraflar Akatlar’da karşı karşıya gelecek.

Vasilije Micic liderliğinde maça çok iyi bir giriş yapan ev sahibi ekip, henüz çeyreğin ortasında farkı çift hanelere çıkartırken, oyunun kontrolünü de tamamen eline aldı. Bu bölümde oldukça yüzdeli atan Anadolu Efes, 18 sayılık avantaj yakaladı.

İkinci çeyrekle birlikte hücumdaki temposu biraz düşen Anadolu Efes, buna rağmen Beşiktaş’ın skora ortak olmasına izin vermedi ve soyunma odasına da 53-31’le gitti.

Soyunma odası dönüşü ev sahibi ekibin ritmi biraz bozulurken, Beşiktaş ise hücumda ilk devreye göre daha derli toplu bir görüntü çizdi. Ancan final periyoduna girilirken, Anadolu Efes 73-56’yla skorda üstünlüğünü korudu.

Son çeyrekte avantajını koruyan Anadolu Efes, baştan sona üstün oynadığı maçta zorlanmadı ve seride durumu 1-0’a getirdi.

Anadolu Efes‘te Vasilije Micic 19 sayıyla oynarken, Sertaç Şanlı 21 sayı-3 ribaunt, Bryant Dunston 12 sayı-3 ribaunt, Rodrigue Beaubois 8 sayı-3 asist, Krunoslav Simon 10 sayı-10 asist ve Adrien Moerman 12 sayı-3 ribaunt yaptı.

Beşiktaş‘ta Şehmus Hazer 30 sayı-7 asistle kariyer rekorunu kırarken, Ercan Osmani 14 sayı-3 ribaunt, Furkan Haltalı 9 sayı-5 ribaunt, Alperen Şengün 6 sayı-3 ribaunt ve James Blackmon 8 sayı-4 asist yaptı.

1. Periyot: 35-17
2. Periyot: 18-14
3. Periyot: 20-25
4. Periyot: 23-21

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir