Beşiktaş’ın Genç Kartalları Heyecanla Bekleniyor

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş Emlakjet özellikle genç oyunculara yaptığı yatırımla dikkat çekerken aynı zamanda heyecanla takip edilen takımların başında geliyor.

Koç Ahmet Kandemir yönetiminde genç oyuncularını BSL’de kullanmaktan çekinmeyen Beşiktaş, TB2L’de ise Lima Spor adı altında boy gösterecek.

Geniş bir genç havuzu bulunan siyah-beyazlılar, hem BSL hem BGL hem de TB2L’de bu oyuncularını sezon boyunca kullanacak.

– Emir ve Kerem heyecan yarattı

Geçtiğimiz sezon BGL’de özellikle finalde gösterdiği performansla öne çıkan 2003 doğumlu guard Emir Adıgüzel, siyah-beyazlıların heyecanla beklediği yetenekler arasında yer alıyor.

U18 Milli Takımı’nda potansiyeliyle göz dolduran 2004 doğumlu forvet Kerem Konan ise sezonun en heyecan verici gençleri arasında şimdiden yerini almış durumda.

Beşiktaş ayrıca bu yaz kadrosuna, geçtiğimiz sezonu Sırbistan’da geçiren forvetler 2002 doğumlu Yiğit Onan ve 2004 doğumlu Efe Tahmaz’ı katmıştı.

– U16’da 2 guard

U16 Milli Takımı’na da 2 oyuncu gönderen Beşiktaş’ta 2006 doğumlu Yağız Aksu geçtiğimiz sezon BSL’de zaman zaman kadroya dahil edilmişti. Bir başka 2006 doğumlu guard Eren Erdoğan da bu yaz milli takımda yer aldı.

– Gözler onların üzerinde

Birçok basketbolseverin gözü bu sezon Beşiktaş’ın gençlerinde olacak. Geçtiğimiz sezon BGL’de Anıl İhsan Akgül, Ege Özsever, Berat Berke Tunç, Deniz Kimyoncuoğlu ve Ege Borcalı gibi isimler umut veren performanslar segilemişti. Geçen sezonun bir bölümünü Yalova’da geçiren ve bu yaz yeniden Beşiktaş’a dönen 2005 doğumlu Ata Özbek’in de önemli bir potansiyele sahip olduğunu not etmek lazım.

– Genç oyuncu fabrikasına dönüşüyor

Son yıllarda altyapıya büyük önem veren Beşiktaş, bu konuda adeta oyunu fabrikasına dönüşmeye başladı. Birçok potansiyelli oyuncuyu bünyesinde barındıran siyah-beyazlılar, gençlerin gelişiminde kilit rol oynuyor.

Kemal Erdem
Mail: [email protected]
Instagram: @kemalerdem54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.