Beşiktaş’ta Kaos; Gençler Fenerbahçe’ye Öneriliyor!

Basketbol Süper Ligi‘nde son dönemlerin en dikkat çeken takımlarının başında Beşiktaş geliyor.

Beşiktaş sadece saha içi sonuçlarıyla gündemde değil, aynı zamanda transfer dedikodularının da merkezi haline geldi. Genç oyuncuların çıkışıyla birlikte elbette bu gelişmeler de normal. Ancak siyah-beyazlı camiaya yakın isimlere göre ortada başka tuhaflıklar var.

– Burak Bıyıktay’ın gidişi

Beşiktaş’a yakınlığıyla bilinen kartalhaber, geçtiğimiz haftalarda önemli bir haberin altına imza atmış ve o yazıda Burak Bıyıktay’ın bir menajerlik şirketi tarafından istenmediğini iddia etmişti. Sonrasında gelişen olaylar ise herkesin malumu.

Bıyıktay’la yollar ayrılmış ve yine iddiaya göre bahsi geçen menajerlik şirketinin istediği Ahmet Kandemir göreve gelmişti. Kandemir’i ilk etapta önceki pozisyonuna getirenin de aynı menajerlik şirketi olduğu belirtilmişti.

– Fenerbahçe’ye garanti veriliyor

İşleri çıkmaza sokan ise yaklaşık 2 haftadır Fenerbahçe özelinde yapılan transfer görüşmeleri. Beşiktaş, genç oyuncularıyla ilgili transfer görüşmesi yaptıklarını yalanlıyor. Ancak oyuncuların bağlı bulunduğu menajerlik şirketi ise Fenerbahçe’nin basketbol şube sorumlusu Sertaç Komsuoğlu’yla temasa geçiyor.

Fenerbahçe’nin istenen bonservisi ödemesi halinde oyuncuların sarı-lacivertli formayı giymesi garanti ediliyor. Fenerbahçe, bu sürecin pek etik olmayacağını düşünerek, Beşiktaş yönetiminin de pazarlık masasında olmasını istiyor.

– Beşiktaş’ın tavrı merak konusu

Olayların alevlendiği nokta ise tam da burası. Bandırma’dan alınan oyuncuların çıkış paralarının sadece bir kısmını Beşiktaş karşılamış durumda. Geri kalanını ise oyuncuların menajerlik şirketi ödüyor. Hal böyle olunca transfer görüşmelerinde Beşiktaş’ın da çok fazla söz hakkı kalmıyor.

Beşiktaş yönetiminin, Fenerbahçe’yle olası bir transfer anlaşması sonrası vereceği reaksiyon ise şu an için tam bir muamma.

About The Author

2 thoughts on “Beşiktaş’ta Kaos; Gençler Fenerbahçe’ye Öneriliyor!

  1. Ahmet Kandemir konuyla ilgili bir açıklama yaptı zaten, menejerlerin oyuncuları alıp fenerbahçeye verme gibi bir şansı yok. Beşiktaş muhtemelen süreci biraz daha uzatıp 2 3 fazladan galibiyet aldıktan sonra uygun bonservis ücreti ve belki oyuncu karşılığında fenerbahçeye vericektir. (%30 civarı direkt menejerlik şirketine gidecek zaten ücretin)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir