BGL: Petkim’de Bilgehan Diril ve Emir Eid Öne Çıkıyor!

Pandemi şartları nedeniyle bu sezon fanus düzeninde organize edilen Basketbol Gençler Ligi‘nde öne çıkan performansları sizler için derlemeye devam ediyoruz.

İlk 6 maçlık bölüm geride kalırken, listenin bu kısmını 3 galibiyet, 3 mağlubiyet alan Aliağa Petkim’in iki genç oyuncusuna ayırdık.

Petkim’in iki genç guardı Bilgehan Diril ve Emir Eid, gösterdikleri performansları dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

– Bilgehan skorer oyunuyla öne çıkıyor

Geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla önümüzdeki yıllar için potansiyeli yüksek gençler arasında yer alan Bilgehan Diril, bu sezon da Gençler Ligi’nde dominant bir performans ortaya koyuyor.

Oynadığı 6 maçın tamamında çift haneleri gören Bilgehan, Tarsus Amerikan Koleji karşısındaki 33 sayılık performansıyla göz doldurdu. Genç oyuncu, 6 maç sonunda 35.4 dakika süre aldı ve 18.5 sayı-5.1 asist-4.6 ribaunt ortalama yakaladı.

2001 doğumlu oyuncu, aynı zamanda Aliağa Petkim’in A takım kadrosunda yer alıyor. Kendine olan güveni ve cesur yapısı, Bilgehan’ın yavaş yavaş BSL sahnesinde de boy göstermesiyle pişme aşamasını hızlandırabilir.

– Emir’in enerjisi fark yaratıyor

2002 doğumlu guard Emir Eid, şartlar ne olursa olsun çalışkanlığı ve azmiyle öne çıkan gençler arasında. Özellikle savunmadaki enerjisi ve topa baskısı, onun öne çıkan oyun karakterini oluştururken, sertlik karşısında sinmemesi de kendisine artı yazdırıyor.

Bu sezon TB2L’de de boy gösteren genç oyuncu, 11 maçta 20.5 dakika süre aldı ve 7.1 sayı-2.2 asist-1.7 ribaunt ortalama yakaladı. BGL’de de 3 maça çıkan Emir, Ormanspor karşısında 20 sayılık performans ortaya koyarken, 33.1 dakika süre aldı ve 12.6 sayı-3.3 asist-7.6 ribaunt ortalama yaptı.

Oyun karakterini oluşturma aşamasında olan Emir’in hem saha içi hem saha dışındaki pozitif enerjisi, önümüzdeki yıllarda onu tam bir ‘takım oyuncusu’ konumuna getirebilir.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir