BGL’de Mehmet Efe Demirel ve Anıl İhsan Akgül Dikkat Çekiyor

Basketbol Gençler Ligi‘nde son dönemlerde 2005 doğumlu iki uzun Mehmet Efe Demirel ve Anıl İhsan Akgül dikkat çeken performansların altına imza atıyorlar.

Anadolu Efes forması giyen Mehmet Efe Demirel, özellikle hırsıyla farklı bir profil çiziyor. Beşiktaş forması altında izlediğimiz Anıl İhsan Akgül ise gelecek adına umut veren gençler arasında.

BGL’de birçok oyuncuya elimizden geldiği kadar yer vermeye çalışıyoruz ve buna da devam edeceğiz. Sezon içersinde birçok takım ve oyuncuyla ilgili de röportajlar, analizler yaptık. Son dönemlerin dikkat çeken ikilisi Mehmet Efe Demirel ve Anıl İhsan Akgül’le ilgili ilerleyen günlerde daha geniş bir analiz yapacağız.

Şimdilik kısadan iki oyuncuyla ilgili düşüncelerimizi belirtelim:

– Mehmet Efe Demirel

Anadolu Efes’in 2005 doğumlu uzunu Mehmet Efe Demirel bizim sık sık yer verdiğimiz oyuncular arasında. Hiç geri adım atmıyor, onu izlerken 30 yaşında bir veteran özgüveni görüyorsunuz. Muazzam bir mücadele örneği sergiliyor. Eksikleri mutlaka var, sonuçta henüz 17 yaşındaki birinden bahsediyoruz ve uzunların gelişimi biraz daha zaman alır. Bu ciddiyetini korur ve bu yürekli mücadelesine devam ederse, ileride çok farklı noktalara gelebilir. BGL seviyesinde Ekpe Udoh caydırıcılığını zaman zaman göstermesi ise gayet olumlu. Gelişimi dikkatle takip edilesi uzunlar listesine eklemek lazım.

– Anıl İhsan Akgül

Beşiktaş’ın yetenekli bir genç havuzu var ve BGL’de heyecan veren takımlar arasında yer alıyorlar. Son dönemlerin dikkat çekici isimlerinden biri ise 2005 doğumlu Anıl İhsan Akgül. Yaşı çok genç ve mutlaka ama mutlaka yemeden içmeden dış şut çalışması gerekiyor. Çünkü modern zamanlarda bu onu çok daha tehlikeli bir silah haline getirecek. Ribauntlarda çok aktif, özellikle en değerli kısmı bunu hücumda yapması. Korkusuz ve cesur bir görüntüsü var. Enerjisi oldukça iyi. Zaman, onun gelişimi açısından altın değerinde.

Kemal Erdem
Mail: [email protected]
Instagram: @kemalerdem54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.