Ömercan Engin; Elini Taşın Altına Koymaktan Çekinmiyor!

Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Balıkesir‘in 1998 doğumlu oyuncusu Ömercan Engin‘in bir maçını mutlaka izleyin.

Şut atmış, kaçırmış hiç önemli değil. Bence kendisi de bunlara takılmamalı. Oyuna olan tutkusu, sorumluluk alma isteği ve elini taşın altına koymaktan çekinmemesi, onu farklı kılan özellikleri arasında. Üstelik saha içindeki duruşu, karakteri ve hırsını doğru kullanması ise arkasından gelen gençlere örnek teşkil edecek türden.

Sezon başından beri en kötü maçında bile iyi niyetli mücadelesini görebiliyorsunuz. Her takımın kadrosunda görmek isteyeceği oyuncu profili.

Bizde maalesef bazı şeyleri istatistik üzerinden okuma hastalığı var. Elbette bunlar bir veridir, ancak her şeyi anlatmaz. Ömercan’ı takımının kazandığı ya da 20 attığı bir maçtan sonra yazmak dünyanın en basit işidir. Bu, kolaya kaçmaktır. Sadece istatistik üzerinden okuduğumuz birçok oyuncuyu, çok değil birkaç yıl içinde istikrarlı bir şekilde kaybediyoruz.

– Emek veriyor

Ömercan, çalışkan çocuk. Dişiyle tırnağıyla bulunduğu yere geldiği çok belli. Ortada bir emek var ve ancak bu kadar emeğin ardından kalıcı bir istikrar oluşturursunuz. İşte o zaman her takımın kadrosunda mutlaka görmek isteyeceği bir oyuncu haline gelirsiniz.

– Çok yönlü

Sezon içinde rotasyonda oldukça değerli bir hale geldi Ömercan. Zaman zaman oyunu kuran, zaman zaman ceza şutunu kesebilen ve zaman zaman da sorumluluk almaktan hiç çekinmeyen bir oyuncuya evrildi. Sezon içi gelişimi dikkat çekici. Enerjisi ve direnciyle takım savunmasına da önemli katkısı var. Sahada kaldığı her dakika mutlaka varlığını hissettiriyor.

– İstatistikler

Bu sezon toplam 29 maçta 26.3 dakika süre alan Ömercan, %38.7 üç sayı isabetiyle 9.3 sayı-2.3 asist-2.7 ribaunt ortalama yakaladı. 98 doğumlu oyuncu, Konyaspor karşısında 23 sayıyla sezonun kendi adına en yüksek hanesine ulaşmıştı.

Kemal Erdem
Mail: [email protected]
Instagram: @kemalerdem54

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir