BSL Playoff’larında İkinci Yarı Finalist Anadolu Efes

Basketbol Süper Ligi playoff çeyrek final serisi ikinci maçında Anadolu Efes deplasmanda konuk olduğu Empera Halı Gaziantep karşısında 83-67’lik skorla kazandı.

Bu sonuçla birlikte seriyi 2-0 yapan Anadolu Efes, adını yarı finale yazdırdı. Anadolu Efes’in yarı finaldeki rakibi ise Tofaş-Beşiktaş Icrypex serisinden gelecek takım olacak.

Düşük tempoda başlayan maçın ilk çeyreği dengeli geçerken, ikinci çeyrekte ev sahibi ekip hücumda adeta durdu ve Anadolu Efes bu bölümde farkı çift hanelere çıkartarak, soyunma odasına 15 sayılık avantajla gitti.

Üçüncü çeyrekte Gaziantep’in farkı indirme çabalarına set çeken Anadolu Efes, final periyoduna girilirken 56-44’le avantajını korudu. Son çeyreğin başlarında ise 58-49’la fark tek hanelere indi ve ev sahibi yeniden direnç kazandı. Farkın 7’ye inmesiyle birlikte Ergin Ataman’ın molası geldi. Mola dönüşü Krunoslav Simon çok kritik üçlüklerle farkı yeniden çift hanelere çıkardı. Cem Ulusoy ve Metehan Akyel’in enerjisiyle ev sahibi ekip farkı yeniden 6’ya kadar indirdi.

Anadolu Efes, kalan sürede tecrübesiyle rakibinin skora ortak olmasına izin vermezken, favori olduğu seriyi 2-0’la sonlandırdı ve Fenerbahçe’den sonra adını yarı finale yazdıran ikinci takım oldu.

Empere Halı Gaziantep‘te Mam Jaiteh 25 sayı-10 ribauntla double-double yaparken, Kenny Hayes 18 sayı-6 asist, Rashard Kelly 4 sayı-12 ribaunt, Cem Ulusoy 6 sayı-2 asist ve Metehan Akyel 7 sayı-7 ribaunt yaptı.

Anadolu Efes‘te Tibor Pleiss 16 sayı-9 ribaunt, Vasilije Micic 10 sayı-3 asist, Shane Larkin 14 sayı-5 asist, Rodrigue Beaubois 13 sayı-5 ribaunt ve Krunoslav Simon 13 sayı-4 asist yaptı.

1. Periyot: 16-16
2. Periyot: 7-22
3. Periyot: 21-18
4. Periyot: 23-27

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir