Burak Gören: Aliağa Basketbolu Adına Tarihi Bir Gün

Basketbol Süper Ligi‘nin 28. haftasında evinde konuk ettiği Semt77 Yalova‘yı nefesleri kesen maçta 81-80 mağlup eden Aliağa Petkim‘de koç Burak Gören açıklamalarda bulundu.

Sezon ortasında aldığı ve küme düşmesine neredeyse kesin gözüyle bakılan Petkim’e adeta hayat veren Burak Gören, maçın bitimiyle göz yaşlarına hakim olamamıştı.

Gören, maçtan sonra şunları söyledi:

”Aliağa basketbolu adına çok tarihi bir gün. Gerçekten çok gergin oynadığımız bir maçtı. Her iki takım açısından da çok zor bir maç. Düşeni belirleyecek bir maç. Bütün maçı ev sahibi olmanın avantajı yerine, bunu bir gerginliğe dönüştürdük ve çok kötü oynadık. Maçın tamamını çok kötü ve gergin oynadık.”

”Son haftalarda düşme potasında yer alan Büyükçekmece, Yalova, Merkezefendi, Afyon ve bizim seyircisine, oyuncusuna, teknik ekibine, yöneticilerine sonsuz başarılar ve şans diliyorum. Gerçekten çok ağır bir süreç yaşıyoruz.”

”Bugün, biz son saniyede mucize bir basketle kazandık. Yalova takımı da en az bizim kadar hak etti kazanmayı. Onlar adına da çok üzgünüm. Ama bir taraf kazanacaktı ve bugün kazanan biz olduk. Bizim adımıza ligde kalmak adına çok önemli. Bütün oyuncularıma ve teknik ekibe çok teşekkür ediyorum. Diğer takımlara da başarılar diliyorum.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir