Burak Gören: Bu Takım Karakter Olarak Çok Düzgün

Basketbol Süper Ligi‘nin 11. haftasında evinde konuk ettiği Beşiktaş Emlakjet‘i 97-83 mağlup eden Aliağa Petkim‘de koç Burak Gören açıklamalarda bulundu.

Gören, maçtan sonra şunları söyledi:

”Şuradan başlamak gerekiyor, hangi lig olursa olsun, hangi pozisyonda olursanız olun, 3 hafta üst üste kaybederek kendi evinde kazanmak gereken bir maçı oynamak zor. Bunun fiziksel tarafından ziyade mental ve psikolojik tarafı çok önemli.”

”İlk devrenin büyük bölümünde iyi basketbol oynamamıza rağmen bunun baskısını ve kazanma arzusunun stresini yaşadık. Bu sadece bizim başımıza gelen bir şey değil. Bunu yaşayan herkes zaten ne demek olduğunu bilir.”

”İkinci yarıya iyi başladık, skoru almanın da avantajıyla daha iyi bir basketbol oynadık. Kenny Chery ve diğer oyuncuların da katkısıyla, sonunu daha rahat getirdik.”

”Biz, geçen sene çok zor günler yaşadık. haftalık mağlubiyet serisi bizi gerçekten çok üzdü. Özellikle evde kaybettiğimiz Manisa maçı… Bizim için önemli bir galibiyetti, bütün hafta takım olarak çok çalıştık.”

Kenny Chery’nin maç sonrası Burak Gören’e övgü dolu sözler söylemesi ve ”Koç bizi bir arada tuttu” açıklaması üzerine:

”Bu takımı ben kurdum, niye ve niçin kurduğumu biliyorum. Ben kurdum derken, ekip arkadaşlarıma saygısızlık olmasın, onların da büyük emeği var. Bu takım çok iyi bir takım, karakter olarak da çok düzgün çocuklar. Ben sadece koç olarak burada liderliği gösterdim.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir