Burak Gören: Çok Zorlu Bir Hafta Geçirdik

Basketbol Süper Ligi‘nin 7. haftasında evinde Onvo Büyükçekmece‘yi 79-75’lik skorla geçen Aliağa Petkim‘de koç Burak Gören açıklamalarda bulundu.

Gören, maçtan sonra şunları söyledi:

”Bugün sonucu almak önemliydi. Gerçekten çok zorlu bir hafta geçirdik. Benim de koçluk kariyerimin en zorlu haftalarından biriydi. 4-5 kişi antrenman yaptık, çok ağır hastalarımız vardı. Son gün dahil kimin oynayacağını bilmiyorduk. Dün otelde bile serum bağlanıyordu herkese.”

”Bugün mücadele edebilmek, kazanabilmek ve o enerjiyi bulmak önemliydi. Sahadaki oyuncularla da bunu başardık. Bizim için önemli galibiyetti çünkü lig çok zorlu. Bu galibiyetler bizi ligin sonuna doğru en azından tehlikeli bölgeden uzak tutacak.”

”Büyükçekmece takımını da, başta Özhan Çıvgın olmak üzere tebrik ediyorum, hiç sıfır galibiyet alacak bir basketbol oynamıyorlar. Çok çalışan ve maçın sonuna kadar direnen bir takım. Bundan sonra ligde kendilerine başarılar diliyorum.”

”Hastalıklar nedeniyle dar bir rotasyonla oynamak zorunda kaldık. Bugün basketbol düzeyi olarak biraz gerideydik. Bu hafta çalışıp tekrar bunu yukarı çekeceğiz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir