Burak Gören: Oyuncular Çok Büyük Fedakarlıkla Oynadılar

Basketbol Süper Ligi‘nin 4. haftasında evinde konuk ettiği Darüşşafaka karşısında 59-46’lık skorla kazanan Türk Telekom‘da koç Burak Gören açıklamalarda bulundu.

Burak Gören, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

”Lige şanssız, talihsiz ve sakatlıklarla dolu başladık. Özellikle hazırlık döneminin son 20 gününde başlayan, lige sirayet eden ve birçok oyuncumuzu etkileyen, altyapıdan idman tamamlasın diye çıkardığımız oyuncuların bile sakatlandığı bir tabloda sahaya çıktık bugün. Darüşşafaka, bizim büyük saygı duyduğumuz ve lige renk katan takımlardan biri. Onlara karşı çok zorlu bir mücadele verdik. Maçın sonundaki 10 sayı aldatıcı bir skor. Maç çok sert ve her iki takımın da kazanabileceği şekilde geçti.”

”Sakatlıkların dışında, geçen hafta Büyükçekmece karşısında çok reaksiyon göstermeden kaybedince, bu hafta bunun üzerine yoğunlaştık. Bugün şartlar ne olursa olsun oyuncularımız reaksiyon gösterdi. Maçın tamamı kalite açısından belki çok iyi olmadı ama mücadele açısından ligin en iyi maçlarından biriydi. Bu reaksiyonu gösteren oyuncularımı tebrik ediyorum. Sahada olanların yarısından fazlası sakattı. Çok büyük fedakarlıkla oynadılar. Sağlık ekibimize de çok teşekkür ediyorum. Onlar da çok yoğun mesai harcadılar.”

”Salı günü Eurocup başlıyor. Evimizde Paris’le oynayacağız. Seyircimize de teşekkür ediyorum. Pandemi öncesini aratmayacak şekilde buraya geldiler. Salı günü de onları buraya bekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir