Burak Gören: Sonuna Kadar Direnmeye Devam Edeceğiz

Basketbol Süper Ligi‘nin 26. haftasında evinde konuk ettiği Frutti Extra Bursaspor‘u geriden gelerek 70-68 mağlup eden Aliağa Petkim‘de koç Burak Gören açıklamalarda bulundu.

Göreve geldikten sonra Aliağa Petkim’i çıkışa geçiren ve düştü gözüyle bakılan takımın umutlarını yukarı çeken Burak Gören, maçtan sonra şunları söyledi:

”Böyle bir maçtan sonra ne söylenebilir gerçekten bilmiyorum. Çok mutluyuz. Bir takım olmanın, beraber yaşamanın ve gönülden hissetmenin karşılığını aldık.”

”Maçın başında, bizim iç saha karşılaşmalarımızda çok önemli bir yeri olan Gary Browne’u kaybettik. Sean Armand da çok hazır değildi. Çok uzun bir sakatlığın ardından oynatmaya başladık. Faul problemleriyle birlikte çok ciddi aksalıklar yaşadık ve Bursa takımı da son dönemin çıkışta olan bir takımı. Buraya da çok istekli ve kazanmak için geldiler.”

”Oyunun sonunda o vazgeçmeyen tavrımızla birlikte, ikinci yarı sanırım 22-24 sayı bir şey yedik. Sertliği arttırarak, özellikle hücumda da Sean ve Josh’ın önderliğinde çok önemli bir galibiyet aldık.”

”Son 4 maçın 3’ünü kazandık, deplasmanda bir tek Anadolu Efes’e kaybettik. Yarış devam ediyor, her hafta tablo değişiyor. Direnmeye devam edeceğiz. Sonuna kadar götürmeye çalışacağız ve inşallah ligde kalan taraf biz oluruz. Bunun için bütün çabayı göstereceğiz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir