Burak Gören: Telekom Basketboluna Yakışan Bir Görüntüde Değildik

Basketbol Süper Ligi‘nin 22. haftasında evinde konuk ettiği Frutti Extra Bursaspor‘u 83-82’lik skorla geçen Türk Telekom‘da koç Burak Gören açıklamalarda bulundu.

Burak Gören, ”Öncelikle kazandığımız için mutluyuz. Bursaspor, ligin son dönemde çıkışta olan takımı. Hem savunmada hem de hücumda ne kadar organize olduklarını gördük. Sonuna kadar mücadele ettiler. İlk 4’teki yerimimizi korumak açısından bizim için önemli bir galibiyetti. Bugünün bizim açımızdan negatif yönleri vardı. İçeride de arkadaşlarla bunu konuştuk, iyi basketbol oynamadık. Mart ayında 12-13 maçlık çok ciddi bir serimiz var, bu serinin ilk maçıydı bu da. 15-16 gündür beraber olamadık, maç eksiğimiz vardı ve bunu da ilk yarıda hissettik.” dedi.

Başarılı koç, ”Michael Eric’in takımdan ayrılması ve sezon başında Tyler Ennis’in sakatlığı sonrası bir takviye yapmamıştık. Bu arada da açığımızı kapatmak için 2 oyuncu girişimimiz oldu. Onların da sadece 2 günlük çalışmasıyla maça çıktık. Sam Dekker’ın sakatlığı da biraz uzun sürecek. Bu tip sıkıntılara rağmen kazandığımız için mutluyuz. Güven ve moral kazandık. Daha iyi oynamamız lazım, bunu da kabul etmek gerekir. Daha önceki haftalarda oynadığımız gibi Türk Telekom basketboluna yakışan bir görüntüde değildik. Bununla alakalı çalışmalarımızı yapacağız. Avrupa’da playoff turuna başlıyoruz, artık o maça en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir