Burak Gören: Türk Basketboluna Yakışan Bir Seri Oluyor

Basketbol Süper Ligi playoff çeyrek final serisi ikinci maçında evinde Pınar Karşıyaka’yı 76-70 mağlup ederek durumu 1-1’e getiren Türk Telekom‘da koç Burak Gören açıklamalarda bulundu.

Burak Gören açıklamasında, ”Herkesin gördüğü gibi çok yakın bir seri oynuyoruz. Gerek İzmir’deki gerek buradaki maç çok yakın geçti. Karşımızda çok saygı duyduğumuz, çok iyi bir kadroya sahip, çok iyi bir takım var. Her iki takımın da oyun içinde eksik noktaları oluyor. Üçüncü maça kaldı, kendimize yakışır bir oyun oynayıp, kazanmaya çalışacağız. İzmir’de maç kazanmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz ama ilk maçta orada fena oynamadık ve üçüncü maçta da kazanmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.” dedi.

Tecrübeli koç, ”Türk basketboluna yakışan ve değer katan iki maç oldu. Bütün oyuncuları tebrik ediyorum. Bugün oyun içinde eksildik, sakatlıklarımız ve sıkıntılarımız oldu ama buna rağmen mücadeleyi bırakmadık. Burada oturttuğumuz geleneksek düzenimizi devam ettirdik. Sert ve tempolu basketbol oynadık. Bugün kazandığımız için mutluyuz. Şimdi son maça konsantre olacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir